Популярні серед українців країни, попри заклики ВООЗ, відкривають туристичний сезон

Популярні серед українців країни, попри заклики ВООЗ, відкривають туристичний сезон

Фото: pixabay.com

Туристичні компанії вже продають тури і запевняють, що жодних ризиків немає. ВООЗ не така оптимістична.

Перший спалах коронавірусу в Китаї ймовірно був іще в серпні минулого року. Таке припущення висловили науковці Гарвардського університету.

За їхніми даними, наприкінці минулого літа на півдні Китаю лікарні були переповнені пацієнтами із симптомами, типовими для COVID-19. І попри те, що ВООЗ закликає не послаблювати карантин, деякі популярні серед українців країни вже відкривають туристичний сезон, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Те, чого так довго чекали не лише туристи: Кіпр відновлює міжнародне авіасполучення. Аеропорти запрацювали у Ларнаці та Пафосі. Перший рейс відправляють до Афін, а приймають з Тель-Авіва.

Задля безпечного польоту від усіх пасажирів вимагають бути в захисних масках. На вході до терміналів вимірюють температуру. Від приїжджих просять надати негативний тест на коронавірус. Натомість кіпрська влада обіцяє тим, хто підхопить недугу на острові, оплатити не лише лікування, а й готель і харчування. Місцеві підприємці зітхають із полегшенням і беруться до праці.

"Ми не знали, чого чекати, чи буде відкритий туристичний сезон. Чи ми повернемося до роботи. Ті, хто мав бізнес, цікавилися, чи варто в нього інвестувати, закуповувати усе необхідне до відкриття сезону", - розповідає власник центру водного спорту Теодорос Гамаліс.

Втім, відкритий Кіпр поки не для усіх, а лише для громадян 19 країн, серед яких України ще немає. Можливо перелік розшириться у липні.

Попри заклики ВООЗ, популярні серед українців країни відкривають туристичний сезон

Попри заклики ВООЗ, популярні серед українців країни відкривають туристичний сезон

Відтоді іноземних туристів почне приймати й Туреччина, там українці - у першій хвилі. Ані тесту на вірус, ані будь-яких інших довідок від гостей не вимагатимуть. А якщо температура у когось виявиться вищою за 38, аналізи зроблять безкоштовно.

Перший регулярний пасажирський рейс з України до Туреччини найімовірніше здійметься в небо за три тижні. Туристичні компанії вже продають тури і запевняють, що жодних ризиків немає: "Якщо пройтися по вулиці, то ви помітите, що люди справді дотримуються дистанції. Усюди дуже чисто. Люди дотримуються усіх необхідних заходів".

Тим часом у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) не такі оптимістичні. Кажуть, епідемічна ситуація дещо поліпшується хіба що в Європі.

"75 відсотків даних про інфікованих за останню добу ми отримали з десяти країн, здебільшого це Америка та Південна Азія. У більшості країн в Африці кількість хворих досі зростає, й географія появи нових випадків там розширюється", - каже очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус.

Та й не вся Європа може хизуватися хорошими показниками. Приміром у Греції від кінця квітня саме зараз зафіксували найбільший стрибок захворюваності. Попри це там відкладати початок туристичного сезону не збираються. Й розпочнеться він у греків вже з наступного понеділка.

Раніше у ВООЗ заявили, що ситуація з поширенням коронавірусу в світі погіршується. Навіть попри те, що в Європі кількість хворих знижується, загальна кількість стрімко зростає. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація