Попри антирекорд смертності у Нью-Йорку повідомили про зменшення кількості заражених коронавірусом

За добу в штаті від ускладнень COVID-19 померли 799 пацієнтів.

Попри антирекорд смертності у Нью-Йорку повідомили про зменшення кількості заражених коронавірусом

© Associated Press

У четвер, 9 квітня, в американському штаті Нью-Йорк повідомили про найвищий добовий приріст летальних випадків нового типу коронавірусу.

Попри ще 799 смертей від ускладнень COVID-19, губернатор Ендрю Куомо заявив про позитивну динаміку. Про це повідомляє AP.

Так, у четвер у штаті зафіксували найнижчу кількість звернень на спецлінію "911". З рекордних раніше 6 527, дзвінків поменшало до 5 017. "Все ще набагато вище норми, проте найнижчий показник за два тижні", - йдеться у повідомленні.

За даними медпрацівників та держслужбовців, з'явилися ознаки того, що найбільш жорстких прогнозів: завеликої кількості пацієнтів, нестачі ліжок та потреби обирати, кого лікувати, а кого залишати помирати - вдасться уникнути. 

"Ми побачили світло в кінці тунелю щодо кількості пацієнтів, - каже директор відділення швидкої допомоги лікарні Маунт-Сінай Джоліон МакГріві. - Є покращення, але ми не чекаємо, що показник просто зменшиться за ніч. Я думаю, що він продовжить поступово знижуватися протягом наступних тижнів та місяців".

Загалом кількість летальних випадків COVID-19 у штаті перевалила за сім тисяч, а заражених вже понад 161 тисяча. Втім, за добу до медзакладів звернулися 200 пацієнтів. Для порівняння, 2 квітня повідомлялося про 1 427 інфікованих новим коронавірусом. Водночас, зменшилася й кількість хворих у реанімації. 

Як повідомлялося, учені дослідили мутації коронавірусу у США і з'ясували, що поширення недуги у Нью-Йорку розпочалося задовго до першого зареєстрованого випадку. Більше про це читайте у матеріалі ТСН.ua.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;

  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;

  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;

  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie