Понад сотня нових випадків: в Італії зафіксували різкий стрибок заражень коронавірусом серед українців

Понад сотня нових випадків: в Італії зафіксували різкий стрибок заражень коронавірусом серед українців

Фото: Associated Press

Від ускладнень COVID-19 за кордоном помер п'ятий українець.

Станом на 20:00 п'ятниці, 3 квітня, за кордоном кількість хворих на нову коронавірусну інфекцію українців з відомих раніше 34 зросла до 166.

Більшість, а саме 121 наш громадянин, із підтвердженим COVID-19 перебуває у медзакладах Італії. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України у Facebook. 

Ще 16 українців лікуються у Греції, по четверо отримують медичну допомогу у Німеччині, Польщі та Домініканській Республіці, троє в Австрії, а також по одному у Португалії, Великій Британії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Іспанії, США, Нідерландах, Бельгії, Сербії, Швейцарії, Швеції, Таїланді, Росії, Нігерії та на Сейшельських островах. 

Окрім того, від ускладнень COVID-19 за кордоном помер п'ятий українець. Деталей поки не уточнюють.

Евакуації нині очікують 13 817 наших громадян. Також до 11 зросла кількість українців, які вже одужали від нової коронавірусної інфекції та виписалися з медзакладів. 

Раніше повідомлялося, що за кордоном від COVID-19 померли чотири українки

Нагадаємо, що у Парижі з підозрою на новий коронавірус раптово помер український заробітчанин Володимир Гринчишин. Чоловік 1983 року народження був родом із Тернополя. Вдома у померлого лишилась дочка Анастасія та дружина Наталя, вагітна другою дитиною. 

❗Підсумки дня: ⬇️ ⬇️ ⬇️ Найактуальніша інформація про обмежувальні заходи у різних країнах світу ⤵️...

Опубліковано Коронавірус у світі - оперативно від МЗС України Пʼятниця, 3 квітня 2020 р.

Спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram! 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація