Понад дві сотні вчених закликали ВООЗ переглянути рекомендації щодо захисту від коронавірусу

Понад дві сотні вчених закликали ВООЗ переглянути рекомендації щодо захисту від коронавірусу

Фото: Associated Press

Дослідники стверджують, що коронавірус значно довше затримується в повітрі, ніж досі вважалося.

Понад дві сотні вчених з різних країн світу звернулися до керівництва Всесвітньої організації охорони здоров'я із закликом переглянути рекомендації щодо захисту від коронавірусної інфекції.

Автори звернення вказали, що ВООЗ вважає основним шляхом передачі SARS-CoV-2 повітряно-крапельний, тобто такий, при якому збудник потрапляє в повітря головним чином під час чхання і кашлю хворого, або коли він говорить.

Тим часом у відкритому листі, який наступного тижня планується опубліковати в одному з наукових журналів та на який посилається видання The New York Times, 239 вчених з 32 країн представили докази того, що коронавірус передається через повітря в ще більш дрібних частинках, які набагато довше затримуються у повітрі, ніж це вважалось раніше.

У своєму відкритому листі вчені наголошують на необхідності переобладнати вентиляційні системи в школах, будинках для людей похилого віку, житлових приміщеннях і на підприємствах. Зокрема, на думку експертів, необхідно встановити більш потужні повітряні фільтри і мінімізувати рециркуляцію повітря.

У матеріалі також йдеться про те, що з огляду на нові дані, медичним працівниками, ймовірно, знадобляться більш професійні маски типу N95, які можуть відфільтровувати найменші частинки. А для знищення вірусних частинок, які циркулюють у повітрі у закритих приміщеннях, може знадобитися ультрафіолетове випромінювання.

Як повідомлялося, одразу 17 вакцин від коронавірусу випробовують на людях у різних країнах світу.

Тестування вакцин від коронавірусу: що насторожує вірусологів і коли чекати порятунку

Тестування вакцин від коронавірусу: що насторожує вірусологів і коли чекати порятунку

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація