Понад 8,5 тисячі українців по всьому світу очікують на повернення додому — Кулеба

Про це на брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Понад 8,5 тисячі українців по всьому світу очікують на повернення додому — Кулеба

© УНІАН

Міністерство закордонних справ України повідомило про понад 8,5 тисячі українців, які потребують евакуації додому. Про це на брифінгу 3 квітня заявив очільник відомства Дмитро Кулеба.

Всього до дипломатичних установ за кордоном звернулися 13 787 українців. Однак, за словами міністра, насправді українців за кордоном набагато більше і посольства готові робити все можливе, щоб допомогти їм. 8 538 людей з загальної кількості тих, що звернулися, просять про негайну евакуацію в Україну з різних куточків світу.

"Тобто реальна цифра людей, які потребують евакуації зараз — це 8 тис. 538 осіб", — наголосив Кулеба.

Очільник МЗС зазначив що, приміром, у Польщі в системі "Захист" зареєструвалося набагато менше людей, ніж тих, хто бажає повернутися до України. Загалом йдеться про українців, які неофіційно працюють в Польщі.

Мінімум 140 українців з тих, що залишилися в інших країнах, мають проблеми з постійним житлом. Посольства домовляються з місцевим бізнесом та церквами, щоб вирішити цю проблему.

Усі, хто повертатиметься додому, будуть вимушені пройти обсервацію. Головне завдання відомства, за словами Кулеби, — гарантувати безпеку та здоров'я українців.

Міністр закордонних справ пояснив, що організація майбутніх рейсів для повернення до України буде прив`язана до здатності України забезпечити обсервацію тих громадян, які повертаються.

Станом на 3 квітня в Україні зафіксовано 942 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie