Понад 8,5 тисячі українців по всьому світу очікують на повернення додому — Кулеба

Понад 8,5 тисячі українців по всьому світу очікують на повернення додому — Кулеба

Фото: УНІАН

Про це на брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Міністерство закордонних справ України повідомило про понад 8,5 тисячі українців, які потребують евакуації додому. Про це на брифінгу 3 квітня заявив очільник відомства Дмитро Кулеба.

Всього до дипломатичних установ за кордоном звернулися 13 787 українців. Однак, за словами міністра, насправді українців за кордоном набагато більше і посольства готові робити все можливе, щоб допомогти їм. 8 538 людей з загальної кількості тих, що звернулися, просять про негайну евакуацію в Україну з різних куточків світу.

"Тобто реальна цифра людей, які потребують евакуації зараз — це 8 тис. 538 осіб", — наголосив Кулеба.

Очільник МЗС зазначив що, приміром, у Польщі в системі "Захист" зареєструвалося набагато менше людей, ніж тих, хто бажає повернутися до України. Загалом йдеться про українців, які неофіційно працюють в Польщі.

Брифінг міністра закордонних справ Дмитра Кулеби

Дивіться наживо брифінг міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби про підсумки першого тижня роботи програми МЗС «Захист» для громадян України, які на час обмеження подорожей залишаються за кордоном.

Опубліковано ТСН Четвер, 2 квітня 2020 р.

Мінімум 140 українців з тих, що залишилися в інших країнах, мають проблеми з постійним житлом. Посольства домовляються з місцевим бізнесом та церквами, щоб вирішити цю проблему.

Усі, хто повертатиметься додому, будуть вимушені пройти обсервацію. Головне завдання відомства, за словами Кулеби, — гарантувати безпеку та здоров'я українців.

Міністр закордонних справ пояснив, що організація майбутніх рейсів для повернення до України буде прив`язана до здатності України забезпечити обсервацію тих громадян, які повертаються.

Станом на 3 квітня в Україні зафіксовано 942 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація