Понад 300 тисяч людей у світі вже вилікувались від коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
1953
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Понад 300 тисяч людей у світі вже вилікувались від коронавірусу

Фото: Associated Press

Майже півтора мільйона людей були інфіковані.

Понад 300 тисяч людей в усьому світі уже офіційно вилікувались від нової коронавірусної інфекції.

Про це йдеться у даних від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса, який відстежує виявлені випадки зараження коронавірусом у всьому світі.

Лідером за кількість одужавших досі лишається Китай – там вилікувались понад 77 тисяч людей. Далі йде Іспанія, де одужали 43 тисячі хворих, та Німеччина із 36 тисячами одужавших. На 4 місці за кількістю одужавших Іран (27 тисяч), а замикає першу п’ятірку Італія (24 тисячі тих, хто вилікувався).

Водночас, уже 82 тисяч людей в усьому світі померло від хвороби. Найбільше смертей лишається в Італії – 17 тисяч. Далі йдуть Іспанія (14 тисяч) та Франція, де померли вже понад 10 тисяч людей.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Іноземний досвід: як в Ізраїлі борються з коронавірусом

Іноземний досвід: як в Ізраїлі борються з коронавірусом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1953
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація