"Пізно звернулися по допомогу": як виглядає статистика смертності від коронавірусу в Україні

Дата публікації
Перегляди
93к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Пізно звернулися по допомогу": як виглядає статистика смертності від коронавірусу в Україні

Фото: УНІАН

В Україні підтверджено 27 випадків смерті внаслідок коронавірусної інфекції.

Згідно світової статистики, яку наводить ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років. В Україні ж помирають молодші пацієнти.

Майже у всіх жертв нового коронавірусу в Україні були супутні хвороби. І про більшість померлих пацієнтів медики кажуть: "Надто пізно звернулися по допомогу". Який симптом означає, що людина вже в небезпеці, та як в Україні виглядає статистика смертності від COVID-19, йдеться у сюжеті ТСН. 19:30.

В Україні десятеро пацієнтів із підтвердженою новою коронавірусною інфекцією не дожили до 60 років: їм було від 56 до 59. Ще семеро померли у віці за 60.  

Наймолодшій жертві COVID-19 в Україні було 33 роки, жінка мала неврологічну патологію. А от найстаршому померлому від нового коронавірусу українцеві було 84. За словами лікарів, вік пацієнта був вирішальним. 

Понад 80% мали хвороби, які відносять до групи ризику. ТСН вдалося поточнити інформацію щодо 21 пацієнта. Тільки троє не мали супутніх захворювань. Так, десятеро страждали на гіпертонію, у п'ятьох був діабет, а троє мали онкологію.

"Якщо людина має онкологічні проблеми, то рівень смертності коливається до 5%. Особливо небезпечні серцево-судинні захворювання, при яких рівень смертності наближається до 10%", - каже кардіолог Костянтин Руденко.

Втім, за словами медиків, більшість померлих надто довго займалася самолікуванням. Так, у селі Тинне на Рівненщині від пневмонії через COVID-19 померли троє жінок. "Вони думали, що то грип. Ніхто не думав, що то може бути коронавірус", - каже головний лікар районної лікарні.

Онук однієї з померлих - фельдшер швидкої допомоги. Сам відвіз бабусю до лікарні. Вона важко дихала: "У неї була хвороба легенів. Ми не думали, що це може бути таке. Вона завжди важко дихала. Все розвинулося дуже швидко. Я думаю, що їй госпіталізація раніше не допомогла б".

Також ТСН зв'язалася із донькою 68-річного померлого на Тернопільщині. Його шпиталізували лише після наполягання родичів, а через 9 годин сильного загострення чоловіка врешті оглянув лікар. "Сестра подзвонила на гарячу лінію. Він дихав отак. Ми просто розуміли, що все серйозно. Розумієте, ми були першими пацієнтами. Ніхто толком не розумів, що робити", - згадує жінка. 

Сімейна лікарка із Борисполя Наталія Зуб каже, що під час роботи із пацієнтам нині найперший тривожний симптом, який вона відстежує - задишка. 

Аби відрізнити симптом, лікарка пропонує виконати наступну вправу: набрати повні легені повітря та затримати дихання на 15 секунд. Якщо видихнути на повні груди не вийшло та почався сильний кашель - про це негайно потрібно повідомити свого сімейного лікаря. А той вже вирішить, чи потрібно викликати "швидку".

Завдання пацієнтів – бути уважними до своїх симптомів і вчасно звертатися до медиків. Владі ж потрібно налагодити систему так, щоб лікарі не витрачали дорогоцінний час. 

ТСН проаналізувала статистику смертності від коронавірусу в Україні

ТСН проаналізувала статистику смертності від коронавірусу в Україні

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
Кореспондентка ТСН Оксана Муляр.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
93к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація