"Помер 32-річний пацієнт, не вистачає кисню": лікарка із Чернівців розповіла про ситуацію з коронавірусом

"Помер 32-річний пацієнт, не вистачає кисню": лікарка із Чернівців розповіла про ситуацію з коронавірусом

Фото: із соцмереж

У Чернівецькій обласні лікарні шестеро пацієнтів перебувають у важкому стані.

В Чернівецькій обласній лікарні наразі перебувають 78 хворих з коронавірусом, шестеро із них – у важкому стані. Крім того, пацієнти з COVID-19 продовжують надходити.

Про це розповіла лікарка-інфекціоністка медзакладу Ольга Кобевко на своїй сторінці в Facebook.

Лікарка, яка працює з хворими на COVID-19 у "червоній" зоні, обурюється тим, що в регіоні масово ігнорують карантин. "У нас шість критичних пацієнтів і лише чотири точки кисню. Водночас відбуваються мітинги людей, які працюють на ринках та у ресторанах за те, щоби їх не закривати", – розповідає Ольга Кобевко

За її словами, медична система має бути забезпечена у повному обсязі. "А не так, як ми сьогодні перекладали одних хворих на кисень, а інших на концентратор", – каже лікарка і додала, що наразі у лікарні недостатньо кисню.

"Сьогодні ми мали втрати. Помер дуже молодий пацієнт  – 32 роки. Кожен повинен спочатку задуматися про дурниці, які ви читаєте, що коронавірус є легким, чи навіть, що його не існує", – каже Кобевко.

На її  думку, у країні потрібен не лише карантин, але й суворий контроль за дотриманням обмежувальних заходів. "До мене звернулася жінка, яка приїхала з Італії на весілля. Після цього у неї з’явилися симптоми хвороби. Я поцікавилася, чи є в Італії зараз весілля – вона сказала, що немає. Тоді я запитала, чому тут пішли на весілля? Вона відповіла: "Це ж Україна". В Італії шалені штрафи за порушення карантинних обмежень", – розповіла Ольга Кобевко.

Лікарка зазначила, що місць для хворих з коронавірусом стає все менше, а ситуація із наповненістю у Чернівецькій обласній лікарні наближається до квітневого піку, коли там було 90 пацієнтів.

"Лише одне вільне місце у реанімації. Ми у шоковому стані, боїмося, щоби не довелося визначатися, кому це місце віддати. Жахливі речі…", - каже лікарка.

За її словами, аби уберегтися від інфікування потрібно не виходити на мітинги,  обмежити себе у святкуваннях великими групами, не забувати про маски, антисептики та соціальну дистанцію.

Маю кілька хвилин...про баталії навколо жорсткого карантину

Опубликовано Ольгой Кобевко Суббота, 22 августа 2020 г.

Нагадаємо, в Україні упродовж минулої доби, 23 серпня, на COVID-19 захворіли ще 86 медичних працівників. Загалом коронавірус виявили у 10 541 медика. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація