Пом'якшення карантину: як убезпечити себе від зараження коронавірусом на робочому місці

Пом'якшення карантину: як убезпечити себе від зараження коронавірусом на робочому місці

Фото: УНІАН

З пом'якшенням карантину все більше українців почали повертатися на свої робочі місця

З пом'якшенням карантину все більше українців почали повертатися на свої робочі місця. Утім, епідемія коронавірусу та деякі карантинні обмеження все ж змінили соціальні норми та роботу в офісах чи інших закладах. 

 Як убезпечити себе від хвороби на робочому місці — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Про безпеку на робочому місці "Сніданок" поговорив з лікаркою Анною Горбань. Спеціаліст ділиться, що лише виконання усіх норм загалом може захистити від хвороби. Це  дистанція у півтора метра, регулярне миття рук і провітрювання приміщення. Під час контакту з іншими людьми - окуляри і маска.

Працювати без маски можна за умови, що людина сама в кімнаті. "Працювати в масці тому, що ми всі люди, рухаємося. До того ж є поняття часу. Наприклад, відстань два метри і маска, 20 хвилин замкненого простору – то буде захист. Якщо більше  - це вже питання", - каже лікарка. 

Медичка каже, що адаптація до роботи у масці триває два-три тижні. "Це навичка, це звичка. Ви адаптуєтесь і ваш організм адаптується. Ми, як медичні працівники, також працюємо в масках. Але  та кількість годин, скільки ми зараз маємо працювати в захисному одязі, ми ніколи стільки не працювали", - розповідає Анна Горбань. 

Щоб швидше звикнути до маски, треба робити кожні чотири години 15-хвилинну перерву. 

Щодо температури тіла, то організації встановлюють верхню допустиму межу по-різному: 36,9, 37 або 37,2 градуси.

Як убезпечити себе від коронавірусу на робочому місці — пряме включення

Як убезпечити себе від коронавірусу на робочому місці — пряме включення

За  регламентом МОЗ, якщо маєте вище 37,2 або ознаки респіраторних захворювань, то лише тоді вас можуть не пустити на роботу. Іноді температура може підніматися і не від вірусів. "Людина, яка хвилюється, яка мала стрес або просто попила гарячого чаю може мати температуру 35,5. Інколи вище – це психологічна температура", - пояснила лікарка. 

Лікарі не радять повертатися на роботу в офіси людям у зоні коронавірусного ризику. Керівництву також варто подумати й про перерозподіл роботи для того, щоб не навантажувати людей у зоні ризику завданнями, що передбачають багато контактів з іншими. Варто не забувати, що карантин полегшився, але сама хвороба нікуди не зникла. Тому треба пам'ятати про засоби безпеки.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація