Поліція перевірятиме дотримання 14-денної самоізоляції українцями, які повернулися з-за кордону

Дата публікації
Перегляди
7194
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Поліція перевірятиме дотримання 14-денної самоізоляції українцями, які повернулися з-за кордону

Фото: УНІАН

Дані про осіб, які повернулися додому, отримають через Держприкордонслужбу.

За останні дні додому з-за кордону повернулися 82 тисячі українців через стрімке поширення в світі нового коронавірусу COVID-19. Під час перетину кордону вони підписували розписки, що проведуть 14 днів у самоізоляції.

Контролювати, чи дотримуються ці українці взятих на себе зобов'язань, буде Національна поліція.

Про це в прямому ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" сказав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Він зазначив, що поліція отримає в Держприкордонслужби інформацію про осіб, які повернулися з-за кордону, й буде робити вибіркові перевірки. Водночас громадяни самі можуть повідомити про порушників самоізоляції на номер 102.

Ідею стеження за громадянами, які повернулися з-за кордону, завдяки мобільним телефонам відкинули - мовляв, це порушує Конституцію України.

Геращенко додав, що обмеження на пересування в Україні поки що не запроваджуватимуть, адже це буде порушенням конституційних прав громадян і для цього потрібно, щоб був введений надзвичайний стан. Нині ж на всій території України діє режим надзвичайної ситуації. Він передбачає обмеження пересування лише в окремих локаціях, щоби не допустити поширення коронавірусу. Скажімо, нині заборонений виїзд та в'їзд у кількох селах Тернопільської та Чернівецької областей, де зафіксували зараження коронавірусом. До населених пунктів можуть проїхати лише автомобілі з продуктами, ліками тощо.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в разі необхідності та за рішенням головного санлікаря поліція забезпечить примусову госпіталізацію інфікованих новим коронавірусом COVID-19 громадян, які відмовлятимуться від лікування.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.

Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
7194
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація