Поліція допомагатиме лікарям примусово госпіталізовувати інфікованих коронавірусом - Аваков

Дата публікації
Перегляди
2427
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Поліція допомагатиме лікарям примусово госпіталізовувати інфікованих коронавірусом - Аваков

Фото: УНІАН

Примусове доправлення до лікарень буде застосовуватися до тих громадян, які відмовляються від лікування.

У разі необхідності та за рішенням головного санлікаря поліція забезпечить примусову госпіталізацію інфікованих новим коронавірусом COVID-19 громадян, які відмовлятимуться від лікування.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і уточнив, що рішення про примусову госпіталізацію було ухвалене під час засідання Комісії з надзвичайних ситуацій.

"Сьогодні Кабмін прийняв постанову, відповідно до якої, за рішенням головного санітарного лікаря поліція забезпечить примусову госпіталізацію людини з діагнозом коронавірус. Останніми днями були декілька випадків, коли людина отримувала позитивний результат і втікала з лікарні, поліцейські були змушені його шукати. Також були випадки, коли люди відмовлялися від госпіталізації. Режим НС не зупиняє конституційні права громадян, але накладає певні обмеження", - пояснив Аваков.

Кабмін також подовжив дію карантину до 24 квітня та ввів режим надзвичайної ситуації на всій території України.

"Надзвичайна ситуація демонструє нам, що ми маємо швидке розповсюдження вірусу в усій країні. Я хочу подякувати всім, хто дотримується карантину, – це основне, що нас рятує. Наразі ми маємо динаміку, яка дозволяє тримати ситуацію під контролем. Головне – щоб ця динаміка зберіглася. Режим надзвичайної ситуації забороняє масові пересування вулицями, зібрання великих груп людей, громадяни зобов’язані носити маски", - зазначив Аваков.

Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію в країні і подовжив карантин до 24 квітня

Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію в країні і подовжив карантин до 24 квітня

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2427
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація