"Поламки" в імунітеті: вчені з'ясували, чому чоловіки більш схильні до важкого перебігу COVID-19

Дата публікації
Перегляди
968
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Поламки" в імунітеті: вчені з'ясували, чому чоловіки більш схильні до важкого перебігу COVID-19

Фото: УНІАН

Дослідники помітили, що при "поламці" імунітет сам себе блокує, а інфекція безперешкодно поширюється.

Чому молоді люди, які не мають жодних супутніх захворювань, підхопивши COVID-19, потрапляють до реанімацій чи навіть помирають? І чому чоловіки більш схильні переносити цю хворобу важко? Сенсаційне відкриття дослідників коронавірусу - група вчених з усього світу, об'єднаних американським рокфеллерівським університетом, - виявили "поламки" в імунітеті. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

Найчастіше до інфекційних реанімацій потрапляють люди старшого віку, які мають важкі супутні хвороби. Але періодично трапляються випадки, які геть вибиваються з цієї статистики. У травні за один день від ускладнень коронавірусної хвороби померли двоє братів - 19 і 25 років. Хвороба розвивалася блискавично, хоч би що робили лікарі.

"Ми вже поклали на апарат. Але так прогресувало. Я думаю, вони, певно, разом захворіли. Але той менший тримався-тримався, ми протримали його сім днів. А той фактично пішов за добу", - згадує завідувач реанімації Сторожинецької районної лікарні Василь Манчук.

Чому так сталося - лікарі намагалися знайти хоч якесь пояснення. Єдина підозра: перед хворобою хлопці сильно змерзли. Але тепер згадали одну деталь. Тато і бабуся по татовій лінії теж потрапили в лікарню.

Чи може бути генетична причина важкого перебігу COVID-19 чи смерті у молодих пацієнтів без жодних супутніх хвороб? Над цим питанням працюють науковці із 36 країн, серед яких і двоє українок. Базується дослідження в американському університеті.

Поламки в імунітеті: чому молоді люді потрапляють до реанімацій чи помирають через COVID-19

Поламки в імунітеті: чому молоді люді потрапляють до реанімацій чи помирають через COVID-19

"Були виявлені вроджені "помилки" імунітету, які роблять людей вразливими до одного специфічного мікроорганізму. Вони можуть бути неактивними, доки в організм не потрапить інфекція того конкретного вірусу. І ця ідея також підходить до COVID-19", - каже керівник дослідження Жан-Лоран Казанова.

Зібрали зразки крові 987 молодих і здорових пацієнтів, що важко перенесли COVID-19, і в 10% знайшли імунологічну "поламку". 

Перша імунна реакція організму: коли вірус от тільки потрапляє в клітину, вона встигає відправити своїм сусідкам "сигнал тривоги" - спеціальну речовину. І клітини закриваються від вірусу. Але при "поламці" імунітет сам себе блокує, а інфекція безперешкодно поширюється.

"І ті пацієнти, в яких було виявлено аутоантитіла до інтерферону - 95% з них були чоловіки. Тобто, ми маємо пояснення, що справді чоловіки більш схильні (до тяжкого перебігу коронавірусу. - Ред.)", - зазначає інфекціоністка, координаторка дослідження в Україні Анастасія Бондаренко.

Наразі лікарі борються за життя дівчинки, яка лежить в реанімації Львівського "Охматдиту". Вона цілком відповідає категорії, яку досліджували, - їй три роки, не мала жодних серйозних хвороб. 

"У дитини протягом трьох років не спостерігалося жодних супутніх захворювань, цілком здорова дитина. Чи є в цієї дитини якийсь імунодефіцитний стан, чи страждає якась імунна ланка - я сказати не можу", - зауважує завідувачка реанімаційного відділення Львівського "Охматдиту".

Подальші дослідження дадуть можливість не тільки виявляти пацієнтів з "поламками", а й дозволять знайти ліки, аби запобігти важкому стану чи смерті таких пацієнтів.

Автори - Оксана Муляр та Наталка Волосацька.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
968
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація