Походять з Китаю: в Україні циркулюють п'ять штамів коронавірусу

Походять з Китаю: в Україні циркулюють п'ять штамів коронавірусу

Фото: Associated Press

Вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ України, яка входить до світової лабораторної мережі епіднагляду з питань діагностики SARS-CoV-2, надсилає ВООЗ зразки для подальшого підтвердження та секвенування.

Вірус SARS-CoV-2, що спричиняє COVID-19, зазнає мутацій повільніше за віруси грипу чи ВІЛ. Наразі на території України циркулюють п'ять штамів вірусів, які показали приналежність до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю.

Про це у середу, 30 грудня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Мутації вірусу фіксують вчені за допомогою генетичного аналізу коронавірусу — секвенування геному. Вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ України, яка входить до світової лабораторної мережі епіднагляду з питань діагностики SARS-CoV-2, надсилає Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) зразки для подальшого підтвердження та секвенування.

"Наразі Центр має результати дослідження 50 зразків від референс-лабораторії, яка функціонує на базі Public Health England Colindale у Лондоні. Ці зразки взято у пацієнтів з 9 регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Київ. Отримані результати показали приналежність циркулюючих на території України вірусів до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю. Як і кожна інша лінія, генетична лінія В має різновиди. Так, в Україні визначено такі генетичні варіанти: В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2", - йдеться в повідомленні.

За інформацією ЦГЗ:

  • В1 — віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Італії.
  • В1.1 — віруси генетичної лінії В1, які відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC).
  • В1.1.1 — циркуляцію цих вірусів виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії.
  • В1.5 — віруси цієї групи належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії.
  • В2 — віруси цієї групи циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.

Як зазначається, із січня 2021 року референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця надсилатиме репрезентативну вибірку зразків матеріалів з метою їхнього подальшого дослідження.

Окрім цього у 2021 році Центр планує закупити секвенатор та необхідні реагенти і розпочати дослідження геному вірусу на базі власної референс-лабораторії.

Також нині секвенування в Україні самостійно здійснює група молодих учених. Вони досліджують 200 зразків від українських громадян, що були інфіковані SARS-CoV-2 протягом червня–грудня. Дослідження має закінчитися у січні 2021 року.

Як повідомлялося раніше, в Україні зберігається висока захворюваність на коронавірус, а нова мутація збільшує ймовірність його поширення саме серед домашнього оточення. А тому у зв'язку з пандемією Новий рік-2021 важливо зустріти безпечно й відповідально стосовно близьких та рідних.

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

Новий штам: чому Європа так налякалася та припинила авіасполучення з Британією

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація