"Погано стало на 4-й день": дружина померлого від коронавірусу в Туреччині українця розповіла подробиці трагедії

"Погано стало на 4-й день": дружина померлого від коронавірусу в Туреччині українця розповіла подробиці трагедії

фото / Вікторії Лях Facebook

Вікторія Лях втратила люблячого чоловіка, а її донька теж підхопила COVID-19.

Відпочинок у Туреччині для мешканця міста Виноградів Закарпатської області завершився смертю, а для його родини — трагедією. 7 вересня чоловік помер від коронавірусу на курорті, куди прилетів разом із дружиною та донькою.

Про подробиці трагедії розповіла ТСН.ua дружина покійного закарпатця Вікторія Лях.

Перед поїздкою сім'я не робила тести на COVID-19, адже не бачила у цьому потреби, бо почувалися добре. Вже за кілька днів на відпочинку чоловікові стало погано.

фото / Вікторії Лях Facebook

"Жодного натяку на щось подібне не було. Зле йому стало вже на четвертий день відпочинку. Спочатку думали, що кондиціонер надув, бо день перед тим так само погано було мені", — розповіла нам Вікторія Лях.

Жінка каже, що сім'я почала приймати ліки від грипу, але чоловікові ліпше не ставало.

"Ми приймали ліки від грипу. Мені начебто допомогли, а чоловікові — ні. Після 3-х днів невдалого лікування та погіршення самопочуття і після того, як я перестала відчувати смаки та запахи, зрозуміла, що ж це таке. Ми звернулися в місцеву клініку, щоб оглянули й надали якусь необхідну медичну допомогу. Тоді і взяли тест ПЛР, який виявився позитивним", — розповідає Вікторія Лях.

На жаль, чоловіка врятувати не вдалося. 7 вересня в лікарні "Анадолу" внаслідок ускладнення від коронавірусної інфекції він помер.

фото / Вікторії Лях Facebook

"Сказати, що це горе для нашої сім'ї — не сказати нічого. Мій Аттіла був не тільки хорошим батьком та ідеальним чоловіком, для якого сімейні цінності були завжди на першому місці — він був нашою душею, нашими крилами за спиною (як я все жартувала до нього) нашою підтримкою і опорою! Він був людиною з безмежно добрим серцем та щирими емоціями!", — розповіла нам Вікторія Лях.

Жінка каже, що попри погане самопочуття, у неї коронавірусу не виявили, а ось у доньки тест на COVID-19 виявився позитивним.

"Нам з донечкою зробили тести, позитивний результат показав тільки у неї, хоча вона захворіла між нами остання. Почувалася відносно добре", — розповіла Вікторія Лях.

Вікторія Лях з донькою задовго до трагедії, фото / Facebook

Наразі дружина померлого намагається організувати репатріацію чоловіка на Батьківщину.

Раніше подруга родини Ірина Гуцол повідомила, що сім'ї Вікторії Лях потрібні кошти на транспортування тіла чоловіка до України. Вона зазначила, що страховка у чоловіка була, утім, її термін закінчився напередодні трагедії. 

Крім того, вона опублікувала відповідь страхової компанії, де зазначається, що турист взагалі не мав розширеної програми страхування на випадок COVID-19, тому вартість репатріації вони не зможуть покрити.

З цього приводу ТСН.ua звернувся до Міністерства закордонних справ України. У пресслужбі відомстві на наш запит відповіли, що Консульство України в Анталії врегулювало питання про транспортування покійного чоловіка на Батьківщину.

"Консульська установа перебувала в постійному контакті з близькими померлого, медзакладом та страховою компанією. Консули забезпечили належне документування факту смерті нашого співвітчизника, оформлення необхідних супровідних документів, а також врегульовано проблемні питання, пов’язані з репатріацією тіла", — відповіли нам у пресслужбі МЗС.

Нагадаємо, трагедія за кордоном сталась і з 19-річною жителькою Тернопільщини Тетяною Микитин. Дівчина разом зі своїм знайомим на мотоциклі потрапила у смертельну ДТП в Польщі. Внаслідок зіткнення з авто Тетяні відірвало ногу і відкинуло з місця аварії на 35 метрів, а її товариш загинув на місці. У дівчини серйозно травмована рука, хребет, вона залишилась без ноги. Тетяна вже перенесла 4 операції, попереду тривале лікування, реабілітація та протезування. Страхова компанія компенсувала дівчині лише 450 доларів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація