Почорніли після зараження: хворій на коронавірус жінці ампутували пальці

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
884
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Почорніли після зараження: хворій на коронавірус жінці ампутували пальці

Фото: pixabay.com

Коронавірус може спричиняти закупорення судин, тим самим викликаючи гангрену.

У Італії у хворої на коронавірус пацієнтки почорніли пальці. COVID-19 викликав у жінки гангрену.

Про це повідомляє Daily Mail.

В результаті хвороби у жінки почали руйнуватися кровеносні судини і сталася їх закупорення. Італійські медики назвали гангренозні пальці "важким проявом" коронавирусу.

Що саме викликало закупорення судин, медики сказати точно поки не можуть, але вважають, що це може бути викликане надмірною імунною реакцією, коли організм починає атакувати власні здорові клітини - "цитокіновий шторм".

Лікарі детально дослідили цей випадок. Виявилося, що у жінки виявили брак крові і прописали препарати, які розріджують кров.

Жінці зробили мазок на коронавірус і він дав позитивний результат. Втім, симптомів коронавірусу у жінки не було. Через місяць, коли у жінки почорніли пальці, вона звернулася до медиків. У неї розвинулася суха гангрена.

Хірурги ампутували їй три пальці. Фахівці вивчили мертві тканини під мікроскопом і побачили ознаки внутрішньосудинного тромбозу. Проблеми зі згортанням крові помітили у значної кількості пацієнтів з коронавірусом.

"Я думаю, що стало очевидно, тромбоз - серйозна проблема", - повідомив професор Рупен Арья з Королівського коледжу Лондона, зазначивши, що у 30% пацієнтів лікарень з коронавірусом були тромби.

Зазначається, що подібний випадок стався у США. Там, 54-річному чоловікові з Каліфорнії  ампутували два пальці. Також житель Великої Британії втратив два пальці, після того як заразився коронавірусом.

Нагадаємо, що є певний відсоток людей (за різними оцінками до 30% від популяції), які несприйнятливі до "ковіду" через індивідуальні особливості імунної системи. І вони не хворіють попри тісний контакт з інфікованими. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
884
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація