Початок вакцинальної кампанії: кому і де робитимуть щеплення у Житомирській області

Початок вакцинальної кампанії: кому і де робитимуть щеплення у Житомирській області

Фото: Associated Press

Регіон - один з перших, куди доставлять препарат Covishield COVID-19.

Сьогодні, 24 лютого, до семи регіонів України вирушать перші партії вакцини від коронавірусу Covishield COVID-19, яка прибула з Індії. Один з перших регіонів, куди повезуть препарат, - це Житомир. 

Що наразі відбувається у Житомирі, у ТСН.Ранок розповіла кореспондентка Олена Кузнєцова. 

Перша мобільна група для проведення щеплень буде працювати у другій міській лікарні Житомира. За інформацією, яку ТСН отримала від облдержадміністрації, вакцина прибуде в регіон ближче до півдня. Спочатку її доправлять на медичну базу, а вже звідти - до пунктів щеплень. Сьогодні щеплення отримає близько сотні медиків.

В області створено шість мобільних груп для проведення щеплень: дві у Житомирі, по одній в Коростені, Бердичеві і Новоград-Волинську. Регіон отримав близько 18 тисяч доз вакцин. До першої хвилі щеплення  потрапляє майже 13 тисяч людей. За опитуваннями, на добровільну вакцинацію зголосилося близько 30%.

Слід зауважити, що вакцинальна кампанія розпочнеться ще в п'яти областях і місті Київ. У тих регоінах, що більш віддаленні від столиці, щеплення розпочнуть завтра. Годину тому зі складу Держпідприємства "Укрмедпостач" сироватку вже почали розвозити до областей. Препарати транспортують 11 вантажівками в супроводі поліції.

Новини України: де, коли і кому робитимуть перші щеплення у Житомирській області

Новини України: де, коли і кому робитимуть перші щеплення у Житомирській області

Напередодні до України доправили пів мільйона доз вакцини Covishield COVID-19. Цей препарат є розробкою Оксфордського університету та шведського концерну AstraZeneca, але виготовляють його на індійському підприємстві. Ця сироватка рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я для екстреного використання. Для захисту від коронавірусу потрібно дві дози з інтервалом у місяць. Першими будуть щеплювати працівників коронавірусних шпиталів - це основна група ризику.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація