Пляжний карантин: як Одеса приймає відпочивальників в умовах карантину

Пляжний карантин: як Одеса приймає відпочивальників в умовах карантину

Фото: ТСН

Раніше лежаки стояли впритул, нині – за півтора метри один від одного.

У масках, без вуличної їжі та з відстанню лежаків у півтора метра. У курортній Одесі посилюють карантин. Через те, що відпочивальники нехтують ним - в регіоні зростання захворюваності на коронавірус. Тож міська комісія напередодні ухвалила низку нових правил, контроль за дотриманням яких поклала на поліцію. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сонце тільки визирнуло з-за обрію, а на морському узбережжі Одеси вже готуютьcя зустрічати відпочивальників. На найбільшому міському пляжі Лузанівці активно розставляють лежаки. Однак сьогодні їх менше, ніж зазвичай.

"Нам сказали, що потрібно дистанцію між шезлонгами збільшувати через карантинних норм. Також засоби індивідуального захисту, маски і щоб люди подалі стояли, це дистанція", – розповів працівник пляжу Іван Захарченко.

Так постановила міська комісія. Ще заборонила продаж їжі на пляжах. І рекомендувала носити засоби захисту. Перші відпочивальники нововведення сприймають з порозумінням. Кажуть, навіть маски з собою взяли.

"Коли є люди, я нею користуюся. Тобто це не для краси. Ну, звісно, не дуже гарно, але здоров'я – насамперед. Тому будемо користуватися, якщо потрібно, але як казав прем'єр-міністр країни що на пляжах можна ними і не користуватися", – вважає відпочивальниця.

Адміністратор пляжу каже — не усі такі відповідальні. Якщо з підприємцями, що пропонують на пляжі свої послуги, ще можна домовитись — на курортників, які приходять позасмагати, вмовляння не діють. 

"Я з кожним провів бесіду, але, на жаль, відпочивальників проконтролювати важко — от лежак чи топчан, який легкий і можна перенести чи ближче до води чи між собою – тут уже тяжко проконтролювати це", – жаліється завідувач пляжу “Гідропарк Лузанівка” Юрій Гула.

А ось на центральних пляжах Одеси про безпечну відстань не йдеться. Там пляж не такий широкий, як у Лузанівці. Відпочивальники займають місця ближче до води і ледь не торкаються один одного ліктями. Аби такого не було, міська комісія відрядила поліцію на патрулювання пляжів. Проте з самого ранку там не бачили жодного копа.

"Тут карантин не дотримується, це однозначно. Не бачу ані поліції, ані контролерів, тільки стежать, щоб пенсіонери встали в 11 годин з шезлонгів безкоштовних", – каже відпочивальниця "Ланжерону".

Згодом найкращим контролером виявилася погода. Тільки-но небо затягло дощовими хмарами, більшість людей почали збирати речі і пішли геть. І тим, кого дощ не налякав, таки залишили безпечну дистанцію.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація