ПЛР-тест на коронавірус: Ляшко розповів, чому затримуються результати і що робити

ПЛР-тест на коронавірус: Ляшко розповів, чому затримуються результати і що робити

Фото: УНІАН

Деякі лабораторії порушують критерії першочерговості.

Зробити ПЛР-тест на коронавірус в Україні можна в кожному регіоні, утім чекати результатів доводиться іноді дуже довго. Приміром, у Києві підтвердження чи спростування діагнозу COVID-19 може прийти аж через шість днів.

Про причини затримки результатів ПЛР-тестів на коронавірус і про те, як це впливає на епідеміологічну ситуацію загалом в інтерв'ю ТСН розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Так, це впливає на епідеміологічну ситуацію. Якщо ми подивимося наш стандарт, то він від моменту затвердження передбачав критерій – люди, які повинні тестуватися в першу чергу. Найперші – це люди з клінічними симптомами, потім стаціонарні пневмонії і треті – контактні. Далі пішли вже інші групи. Коли з’явилася інформація, що країна, до якої ви подорожуєте, вимагає тест, вам за 48 годин потрібен ПЛР для того, щоб вас пустили на кордоні, це, знову ж таки, дало навантаження на лабораторії, які проводять ПЛР-діагностику. Це завжди була платна послуга, тому це призводило до того, що в окремих лабораторіях ці тести робилися в першу чергу. Ми зараз говоримо про чітко прописане: сімейні лікарі, які відбирають зразок, повинні поставити цифру "1,2,3", і лабораторія найперше ставить людей з клінічними симптомами. Тому що з клінічними симптомами треба робити сьогодні на сьогодні, або сьогодні на завтра, залежно від часу, коли зразок потрапив до лабораторії. І віддавати результат", – розповів Віктор Ляшко.

Утім наразі людям із симптомами все одно доводиться довго чекати результатів ПЛР-тестів.

"Так, тому що частенько в лабораторіях немає систематизації, чи сімейний лікар не поставив пріоритезацію… Часто лабораторії тестують за часом надходження, і це може збивати саме вчасність видачі результатів. Плюс, ми зараз чітко відслідковуємо залишки зразків у кожній з лабораторій. Але постійно виникають якісь певні збої, пов’язані з людським фактором, нерозумінням алгоритму тощо. Мені щодня пишуть в особисті повідомлення, телефонують на "гарячу" лінію Міністерства охорони здоров’я, ми постійно розбираємося з цими питаннями. Чому, наприклад, в певному районі вже 5-й день немає результатів. Буває, в лабораторії результат зроблений на другий день, але є дискомунікація в передачі результатів", – додав головний санітарний лікар країни.  

Він також розповів, що робити людині у разі, коли доводиться чекати результатів ПЛР-тесту.

"У разі, якщо в людини є симптоми коронавірусної інфекції, і вона чекає, вона вже повинна бути ізольована, чекає на мобільну бригаду, яка приїздить і забирає зразок, – ізоляція, забрали зразок – ізоляція", – додав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко розповів, чи можливе в Україні повторення "італійського сценарію" з коронавірусом

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

Це дуже підступний вірус: ми не знаємо, яка далі буде динаміка

Повʼязані теми:

Наступна публікація