ПЛР та експрес-тести на коронавірус виявляють його мутації — ВООЗ

ПЛР та експрес-тести на коронавірус виявляють його мутації — ВООЗ

Фото: unsplash.com

Наявні тести здатні виявити новий штам вірусу.

У ВООЗ заявили, що наявні тести на коронавірус дозволяють виявляти й новий мутований вірус SARS-CoV-2, штам якого вперше виявили у Великій Британії, а згодом і в низці інших країн. 

Про це повідомив старший експерт лабораторії ВООЗ Франк Конінгс під час онлайн-сесії, яка транслювалося у Twitter.

За словами експерта, для виявлення нового штаму коронавірусу можна використовувати наявні тести. Експрестести також можуть виявити нову мутацію.

"В принципі, ми все ще можемо виявити сам вірус за допомогою молекулярних тестів (ПЛР-тестів. — Ред.), і, судячи з нещодавніх новин, навіть тести на антиген або експрестести все ще працюють з цими новими варіантами (SARS-CoV-2. — Ред.)", — сказав фахівець.

Нагадаємо, 14 грудня Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VUI – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники. Відомо вже про понад тисячу випадків зараження цим новим штамом. 19 грудня британський уряд вирішив посилити карантин від 20 грудня. 

Мутований коронавірус "VUI – 202012/01" передається легше, аніж його попередники — він може бути на 70% більш заразним. Втім, немає доказів того, що він збільшує ймовірність важкого перебігу захворювання чи смерті. Дослідження у цьому напрямку тривають. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація