Півтора року на карантині: у Києві озвучили неоптимістичний прогноз щодо коронавірусу

Півтора року на карантині: у Києві озвучили неоптимістичний прогноз щодо коронавірусу

Фото: УНІАН

Для зняття обмежень має знизитися тенденція до високого росту захворюваності на COVID-19. 

Карантин у Києві може тривати ще півтора року — доки не знизиться тенденція до зростання захворюваності на COVID-19. 

Чому настільки великий проміжок і чи є підстави для таких висновків, в ефірі Сніданку з 1+1 розповів начальник головного управління Держпродспоживслужби столиці Олег Рубан.

"Це не Київ, а природне явище у всьому світі: коронавірус буде спостерігатися три сезони. Один сезон ми перебули, бачили цю хвилю. Крім того, влітку, коли збудник мав би зникати, ми спостерігаємо підвищення захворюваності. Друга хвиля буде восени, коли також буде і грип, і ГРВІ. Третій сезон буде у 2021 році. У нас є приклад пандемічного грипу в 2009 році, є приклади інших збудників. Вони циркулюють до формування так званого колективного імунітету у 70-80%, що зустрінуться з цим збудником. Для цього треба три роки", - каже начальник Держпродспоживслужби Києва.

За його словами, у недуги є два виходи: чи циркулювати як збудник звичайного ГРВІ, на що потрібно три роки, чи розроблення вакцини.

На запитання, чи є конкретні підстави для того, щоб робити такі прогнози, Рубан відповів: "У нас є приклад грипу 2009 року. Така ж ситуація з коронавірусом. У жовтні того року почалася перша хвиля свинячого грипу. Потім у 2010-2011 роках. Лише через півтора роки він перейшов у розряд категорії грипу з неагресивним потенціалом".

Рубан повідомив, що наразі порушення правил карантину стосуються — недотримання дистанції, відсутність засобів індивідуального захисту, а також недотримання норм у закладах громадського харчування.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України на засіданні наступного тижня розглядатиме питання щодо необхідності подовження карантину через коронавірус. Наразі адаптивний карантин в країні триває до 31 липня. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація