Пів сотні євро за відсутність маски: у Німеччині погодили нові обмежувальні заходи проти коронавірусу

Пів сотні євро за відсутність маски: у Німеччині погодили нові обмежувальні заходи проти коронавірусу

Фото: Associated Press

За словами канцлерки, в останні тижні інфекційні показники суттєво зросли.

У Німеччині за підсумками багатогодинних переговорів канцлерки Анґели Меркель з главами урядів 16 федеральних земель було погоджено низку рішень, спрямованих на боротьбу з поширенням COVID-19.

Однією з основних цілей телефонної конференції у четвер, 27 серпня, було погодити заходи, які би були однаковими на території всієї країни, передає агентство dpa.

Як повідомила Анґела Меркель, відтепер у всій Німеччині, за винятком однієї землі, за відсутність маски, яка би закривала ніс та рот, у тих місцях, де їхнє носіння обов'язкове, штрафуватимуть на 50 євро.

За її словами, в останні тижні інфекційні показники суттєво зросли, тому виникла необхідність переглянути стратегії того, як можна утримати поширення коронавірусу під контролем.

"Ми домовилися ввести мінімальний штраф у 50 євро у всіх землях, за винятком Саксонії-Ангальт", - вказала канцлерка.

Заборону на проведення масових заходів, на яких неможливо відстежити, з ким контактували їхні відвідувачі, продовжать до кінця року, повідомляється на сайті канцлерки ФРН. Раніше передбачалося, що ці обмеження будуть скасовані наприкінці жовтня.

Винятки допускатимуться лише для тих регіонів, де кількість захворілих коронавірусом відносно низька.

"Коронавірус цілковито повернувся до Німеччини,- підсумував на спільній прес-конференції з Меркель прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер. - Немає сенсу знову запрошувати глядачів на футбольні матчі у вересні". Водночас, за його словами, пріоритетом є забезпечення роботи шкіл, дитячих садків і підприємств.

Уряди ФРН і німецьких земель закликали жителів країни утриматися від поїздок до регіонів з високим ризиком зараження коронавірусом. Учасники конференції домовилися підготувати зміни до законодавства, щоб від жовтня люди, які свідомо поїхали в країну з високим ризиком, більше не мали права на компенсацію заробітної плати після повернення.

Нова стратегія боротьби з поширенням коронавірусу також передбачає перегляд стратегії тестування людей, які повертаються з країн з високим ризиком зараження.

Планується, що від 1 жовтня такі особи після повернення до Німеччини будуть самоізолюватися на термін до 14 днів. Вони матимуть змогу достроково вийти з карантину в разі отримання негативного результату тесту, зробленого не раніше ніж на п'ятий день після повернення до Німеччини.

Зараз можна припинити самоізоляцію на основі тесту, зданого одразу після повернення або за 48 годин до нього.

Питання безкоштовного тестування відпочивальників поки остаточно не вирішено. Наразі було досягнуто домовленості лише про те, що, починаючи від 15 вересня, безкоштовне тестування більше не буде пропонуватися для тих, хто повертається з країн, що не входять до групи високого ризику.

Міністри охорони здоров'я ФРН і земель повинні будуть ще раз обговорити питання того, хто має оплачувати тести після повернення з регіонів з високим ризиком зараження коронавірусом.

Нагадаємо, що в Україні від понеділка, 31 серпня, почне діяти нове епідемічне зонування

Уряд подовжив карантин до першого листопада: що під забороною

Уряд подовжив карантин до першого листопада: що під забороною

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація