Після зняття карантину неминуче буде пік захворюваності на коронавірусну хворобу – лікарка зі США

Після зняття карантину неминуче буде пік захворюваності на коронавірусну хворобу – лікарка зі США

Фото: Associated Press

Лікарі очікують нову хвилю заражень COVID-19.

Карантин допомагає уповільнити поширення нового коронавірусу COVID-19. Проте після скасування обмежувальних заходів інфекція може розповсюджуватися з новою силою.

Про це розповіла ТСН.Тиждень Валентина Голобородько - лікарка-госпіталістка у Montefiore Medical Center, що розташований у Бронксі, місто Нью-Йорк.

"Звичайно, карантин призупиняє інфекцію – це показує досвід і Китаю, і Італії, і Америки. В нас наразі знижується в Нью-Йорку кількість нових випадків. І пік під час зняття карантину, звичайно, буде. Тому я б рекомендувала користуватись досвідом Китаю. Знаю, що у місті Гуанчжоу карантин зняли, коли протягом місяця не було виявлено жодного випадку коронавірусу. Багато говориться, що необхідно провести широке тестування на антитіла перед тим, як знімати карантин. І в першу чергу знімати карантин для людей, в яких є імунітет від COVID-19. Але треба довести, що в людей ці антитіла дійсно дають імунітет до коронавірусу – в яких титрах, в яких рівнях і які антитіла. На сьогодні позитивний тест на антитіла ще не гарантує імунітет від COVID-19. На це питання ще шукають відповіді, і таку політику тестування мають провести", - сказала лікарка.

Валентина Голобородько зазначила, що "як і наш головний державний орган охорони здоров’я, я вважаю, що не можна знімати карантин водночас. Його треба знімати дуже поступово і дуже ретельно стежити за новими випадками, щоб, якщо буде спалах, можна було різко його зупинити та повернутись до обмежень. Поки є тільки досвід зняття карантину в Китаї, і вони виявились досить ефективними в подоланні епідемії".

Медикам доводиться обирати, кого рятувати: лікарка розповіла про коронавірус у Нью-Йорку

Медикам доводиться обирати, кого рятувати: лікарка розповіла про коронавірус у Нью-Йорку

Чітких маркерів, коли саме можна скасовувати карантин, немає.

"Щодо карантину ще хотілося б сказати про показники, які нам просигналізують, що можна знімати карантин. Це питання поставили колишньому очільнику CDC – нашого головного органу з охорони здоров’я. Напряму він не відповів, але сказав важливе, що ми можемо зняти карантин, коли ми точно знаємо, що готові до нової хвилі. Для цього має бути повсюдне тестування, доступне будь-якому хворому з найменшими симптомами та хворим перед випискою, для підтвердження, що в них більше немає хвороби. Що в нас будуть повністю оснащені лікарні, як захистом для лікарів, так і необхідним устаткуванням для пацієнтів. І коли в нас будуть ізоляційні площі, де можна покласти людей з діагнозом, аби не повертати їх додому, де вони заражатимуть своїх близьких. А нова хвиля неодмінно трапиться після послаблення карантину", - наголосила лікарка.

Лікарі найзараженішого міста в світі порадили, як вижити під час пандемії

Лікарі найзараженішого міста в світі порадили, як вижити під час пандемії

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація