Після Великодня карантин можуть послабити: Кличко назвав умови

Після Великодня карантин можуть послабити: Кличко назвав умови

Фото: УНІАН

Якщо кількість інфікованих продовжить зростати, обмеження можуть, навпаки, посилити. 

Після Великодніх свят міськрада Києва розгляне питання про послаблення карантинних заходів. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі ТК "Україна-24".

За його словами, це можливо за тієї умови, якщо кількість хворих на коронавірус почне зменшуватися. Нині влада Києва розробляє програму поступового виходу з режиму суворих обмежень.

"Наше головне завдання — не допустити спалаху захворювання. І ми робимо все можливе, аби зупинити розповсюдження вірусу", — зазначив мер.

У разі, якщо кількість інфікованих продовжить зростати, обмеження можуть, навпаки, посилити. 

"Я спілкувався з багатьма епідеміологами, зокрема і з директором відомого в світі Інституту імені Роберта Коха. І я просив прорахувати, коли Україна та, зокрема, Київ може досягти піку захворюваності. Так от, він сказав, що в нього немає відповіді на це питання. І наголосив, що головне, на його думку, — ми зможемо пройти так званий пік розповсюдження хвороби без колапсу медичної системи, якщо будемо дотримуватися запроваджених правил", — пояснив Віталій Кличко.

Станом на ранок 14 квітня в Україні зафіксовано 3372 хворих на коронавірус. Із них киян — 551 особа.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація