Після повернення з Польщі заробітчан штрафують на 17 тисяч гривень за масові відмови від обсервації

На Волині для обсервації облаштували дев'ять пунктів, але там порожньо.

Після повернення з Польщі заробітчан штрафують на 17 тисяч гривень за масові відмови від обсервації

© ТСН.ua

У Ягодині Волинської області - один із двох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, які лишилися працювати. Сьогодні тут майже немає автівок та спецавтобусів.

Тоді як упродовж тижня кордон саме тут перетнули понад дві тисячі людей. В’їжджати до України їм довелося за новими правилами. Всі мали пройти тестування на COVID-19 та відправитися на обов’язкову обсервацію. Але жоден не погодився. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

У перший день нових правил на пункті пропуску люди навіть перекривали рух. І масово писали відмови від обсервації. У поліції складали на них протоколи і відправляли на самоізоляцію. Тепер порушникам світить штраф – 17 тисяч гривень.

Щодо експрестестів, за тиждень тут встигли протестувати близько двох тисяч людей. Один результат - позитивний, людину ізолювали в окремому боксі в лікарні. Уже в понеділок очікують на результати ПЛР-тесту.

Загалом на Волині для обсервації облаштували дев'ять пунктів. Але там - порожньо. Чи дотримуються карантину під час Великодня ті, хто поїхав на самоізоляцію, має контролювати місцева влада та поліція.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie