Під подвійним ударом: як в Україні надають допомогу онкохворим, здоров'ю яких загрожує коронавірус

Дата публікації
Перегляди
2685
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під подвійним ударом: як в Україні надають допомогу онкохворим, здоров'ю яких загрожує коронавірус

Фото: ТСН

В Україні орієнтовно півтора мільйона хворих на рак.

Через пандемію нової коронавірусної інфекції здоров'я онкохворих опинилося під подвійним ударом.

В Україні орієнтовно півтора мільйона хворих на рак, і їхня вірогідність занедужати на коронавірус через мінусовий імунітет значно вища, ніж у звичайних людей, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Минуло пів року відколи світ пані Тетяни з Батурина обмежився однією кімнатою. "Мені почали лікувати радикуліт, хоча я лікарям казала, що стою на обліку як онкопацієнт", - розповідає жінка і додає: після консультації у п'ятого невпропатолога у неї знайшли метастази в голові.

Два роки тому молодій жінці зробили операцію на грудях, а ще восени почався рецидив. Її страшний новий діагноз збігся з карантином. "Я так переживаю, що у мене був нервовий зрив, мені антидепресанти назначили. Я хочу якесь лікування, щоб мені сказали, з чого починати", - ділиться пані Тетяна.

В Інституті раку кажуть: онкохворих під час карантину консультують дистанційно, а майже всі хіміотерапії роблять за місцем проживання. Поліклініка Інституту також працює, але лікарі радять попередньо консультуватися онлайн, аби часом у дорозі ослаблений організм не підхопив вірус.

"Якщо хворий, наприклад, живе, умовно, у Львівській області, він віддалено отримує корекцію своєї хіміотерапії, якщо це потрібно - за місцем проживання в онкодиспансері. Онкодиспансери також працюють з урахуванням рекомендацій по антивірусним діям", - зазначає заступник директора Національного інституту раку Андрій Лукашенко.

На час карантину в Національному інституті операції скоротили, але не припинили. "Наше педіатричне онкологічне відділення є унікальним по всій Україні. Тут ми не можемо обмежити надання допомоги", - додає Лукашенко.

А тим часом у Вінниці онкодиспансер перейшов на амбулаторне лікування. Хірургічний корпус закрито взагалі. Спочатку коронавірус виявили в уролога. А потім діагноз підтвердився ще у трьох лікарів та кухаря. Під підозрою ще завідувачка поліклінічного відділення.

Коронавірус не шкодує і медичний персонал. Але онкохворі під подвійною загрозою: їхня недуга не любить зволікань.

Як в Україні надають медичну допомогу онкохворим, здоров'я яких опинилося під загрозою коронавірусу

Як в Україні надають медичну допомогу онкохворим, здоров'я яких опинилося під загрозою коронавірусу

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела жорсткі обмеження - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Кореспондентка ТСН Валентина Доброта.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2685
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація