У гуртожитку запровадили стан особливого пересування, а усім мешканцям медики роблять ПЛР-тести.
У Вишневому, що під Києвом, мешканці гуртожитку масово захворіли на коронавірус.
Про це під час онлайн-брифінгу заявив т.в.о. голови Київської ОДА Василь Володін.
"Маємо надзвичайний випадок масового захворювання на коронавірус в одному з гуртожитків міста Вишневе. Він перебуває у приватній власності. За попередніми оцінками, там мешкає понад 300 людей. Точну кількість мешканців наразі з’ясовують правоохоронці та місцева влада. На цю мить виявлено в осередку 37 хворих, зокрема діти. Є двоє людей померлих", - розповів він.
За словами Володіна, наразі медики всім без винятку мешканцям гуртожитку роблять ПЛР-тести, а в самому гуртожитку запроваджено стан особливого пересування.
"Місцева влада організовує доставку харчів, ліків та засобів особистої гігієни до гуртожитку. Вже налагоджено взаємодію та реагування між мешканцями гуртожитку, міською лікарнею, службою екстреної допомоги та Києво-Святошинською районною лікарнею", - додав він.
Окремо Володін зазначив, що у районній лікарні вже додатково вивільнили відділення на 65 місць для приймання хворих на коронавірус з гуртожитку, якщо виникне нагальна потреба.
"Остаточну інформацію про розміри захворювань у цьому осередку матимемо завтра на вечір. Також готуються відповідні документи і рішення для визначення на базі цього гуртожитку відповідного ізолятора, як це передбачено рішеннями Кабміну", - резюмував він.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!