Pfizer назвала побічні ефекти своєї вакцини від коронавірусу

Pfizer назвала побічні ефекти своєї вакцини від коронавірусу

Фото: Associated Press

Під час тестування вакцини померли 6 людей, 4 з них отримали плацебо, а не справжній препарат, запевняють у компанії.

Компанія Pfizer опублікований повний звіт про побічні ефекти вакцини від коронавірусу в порівнянні з щепленням від правця. Щоб наголосити, що мова йде про побічні дії, які поширені за будь-яких щеплень, Pfizer порівняла побічні ефекти після свого препарату і протиправцевої вакцини, яку більшості людей вводили в дитинстві.

В обох випадках найчастіше спостерігаються такі побічні реакції, як втомлюваність, головний біль і біль за місцем введення. Крім того, спостерігалися підвищення температури, почервоніння і біль у місці ін'єкції, пише видання "Вести".

За даними Pfizer, з понад 43 тисяч добровольців, віком 16-71 рік, які брали участь у випробуваннях вакцини впродовж 7 місяців, померли 6 осіб. 4 з них отримали плацебо, 2 - вакцину. Два смертельні випадки сталися з людьми старше 55 років, що мали супутні захворюваннями. У першого з них стався інфаркт через 62 дні після другої дози вакцини, другий помер від наслідків атеросклерозу через 3 дні після першої дози. Згідно з зібраною інформацією, обидва летальні випадки не стали наслідком вакцинації, запевняють у компанії.

Крім того, зареєстровано 2 випадки побічних ефектів середньої тяжкості під час вакцинації У Великій Британії: у 2 волонтерок розвинулася анафілаксія (важка алергія). Вони були госпіталізовані незабаром після отримання щеплення і одужали через кілька годин. З'ясувалося, що у них була важка алергія і раніше.

Федеральне управління США з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) прийшло до висновку, що можна продовжувати прищеплювати алергіків, але людям, у яких раніше розвивалися алергічні реакції, треба проконсультуватися з лікарем. Під час вакцинації алергіків період спостереження триватиме довше, ніж стандартні 15 хвилин.

За винятком цих випадків, побічні ефекти мали легкий характер. Згідно зі звітом Pfizer, опублікованому в The New England Journal of Medicine, це - підвищення температури тіла, м'язові болі, почервоніння і локальне підвищення температури за місцем ін'єкції, болі в суглобах, озноб, головний біль і стомлюваність. У 1% вакцинованих відзначалася блювота, у 8% - пронос. Всі побічні ефекти повністю зникали через кілька годин.

Під час порівнянні з контрольною групою, що одержувала плацебо, встановлено, що в більшості випадків побічні ефекти розвивалися після 2-ї дози, яку вводили через 3 тижні після першої. Найбільш часто спостерігалася стомлюваність, на другому місці - головний біль, м'язові болі і озноб.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація