Перші випробування вакцини та протести проти карантину: як у світі реагують на пандемію коронавірусу

Перші випробування вакцини та протести проти карантину: як у світі реагують на пандемію коронавірусу

Фото: tsn.ua

У світі натепер понад два мільйони сімсот тисяч випадків коронавірусу.

В Оксфордському університеті першими у Європі почали тестувати вакцину від нового типу коронавірусу COVID-19 на добровольцях.

Коли вона стане доступною для усіх, залежить від успіху клінічних випробувань, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

"Самі дослідження триватимуть принаймні рік, але нас усіх більше цікавить відповідь на питання, наскільки ефективною буде імунізація - а про це ми дізнаємось досить швидко", - розповідає професор Оксфордського університету Ендрю Поллард.

Тестувати вакцини на добровольцях дозволили також у Німеччині. А у Швейцарії розраховують розробити вакцину до жовтня. Тим часом в Інституті вірусології у Бонні дійшли до висновку, що заразитись коронавірусом через поверхні практично неможливо. У 99 відсотках випадків вірус передається під час тісного і тривалого контакту з інфікованим.

А от масковий режим від 23 квітня підтримали усі німецькі землі - маски обов’язкові у магазинах та громадському транспорті. Ангела Меркель закликає німців не розслаблятися. "Чим більше ми проявимо витримки і дисциплінованості на початку пандемії – тим швидше ми зможемо повернутись до громадського життя та забезпечити сталий економічний розвиток", - каже канцлерка Німеччини.

В Іспанії, після майже півторамісячної заборони, з наступного тижні дозволять прогулянки з дітьми, щоправда не далі ніж за кілометр від місця проживання. А надзвичайний стан, попри зменшення смертельних та нових випадків, продовжили до 9 травня.

У Британії заявили – пройшли пік епідемії. Та попри це британцям радять готуватись до того, що карантин хай і в м’якшій формі триватиме до кінця року. "Доки ми не матимемо ефективної вакцини, вірогідність припинення карантинних обмежень до кінця календарного року дуже низька. Вважаю, потрібно ставитися до цього реалістично", - каже головний лікар Великої Британії Кріс Вітті. 

У США не вщухають антикарантинні протести. Кілька десятків людей, ігноруючи заборону на масові зібрання, мітингували в Алабамі та Нью-Йорку. Кажуть – більше не можуть сидіти дома, бо уже скінчились гроші. У деяких штатах готуються суттєво послабити ізоляцію. Приміром у Джорджії планують відкрити спортзали та салони краси. Навіть Дональд Трамп вважає, що це зарано.

Тим часом на близькому Сході коронавірус об’єднав різні релігійні громади – за одужання для усього світу в Єрусалимі разом молилися християни, юдеї та мусульмани.

У Туреччині ж людей на карантині підбадьорюють вуличним оркестрами, а з балконів оплесками дякують музикантам. 

У світі натепер понад два мільйони сімсот тисяч випадків коронавірусу. 190 тисяч людей померли і в рази більше - понад 745 тисяч - одужали. У Західній Європі епідемія пішла на спад. Натомість, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, у Східній Європі, Африці та Південній Америці можливий новий спалах.

В Оксфордському університеті почали тестувати вакцину від коронавірусу на добровольцях

В Оксфордському університеті почали тестувати вакцину від коронавірусу на добровольцях

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація