Перерита дорога до церкви та штрафи: як у Дніпрі боролися з неслухняними вірянами

Перерита дорога до церкви та штрафи: як у Дніпрі боролися з неслухняними вірянами

Фото: ТСН.ua

Поліція залишається на чергуванні біля усіх церков Дніпропетровської області ще добу.

У Дніпрі масові зібрання у церквах стримувала міська влада за допомогою комунальників. Раптові ремонти на вході в храм мали стати перепоною для вірян та священників, що порушували карантин.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Причащали з однієї ложки та однієї чаші - отримали не лише протокол від поліції, а й екскаватор під брамою.

"Це швидше за все було Боже провидіння. В результаті проведення земляних робіт було виявлено снаряд Другої світової війни", - сказав заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Віряни обурилися, у снаряд не повірили. А згодом заявили, що й самі знають, як захищатися від вірусу. Саме це відео стало хітом соцмереж.

"Слава Тобі, Господи, що у нас в приході є віряни, які вшановують свята! Не онлайн, а по-справжньому! Тримав чашу, а ось тут пальчиком притримував ложечку і чашечка була кавова зі спиртом. Вмочив - причастив. Вмочив - причастив. Все просто", - сказала представниця церкви Тетяна Царенко і закашлялася.

Наступного дня натовп людей зібрався вже біля іншого храму, куди комунальники не доїхали. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом порушення карантину. А біля усіх храмів області виставили пости. І якщо минулого року на Великдень у церкви Дніпропетровської області прийшли близько мільйона вірян, то цього року - в 200 разів менше, усього п'ять із половиною тисяч.

"Це дуже мало. Служби відбулися без пригод, без порушень, зокрема санітарних норм", - зазначив заступник начальника ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Поліція залишається на чергуванні біля усіх церков Дніпропетровської облатсі ще добу. Та більшість храмів нині просто закрита - на замок.

Інфікована Україна: яка ситуація з коронавірусом у різних областях

Інфікована Україна: яка ситуація з коронавірусом у різних областях

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація