Перехворів на ковід — вакцинуйся: у МОЗ пояснили, скільки часу має минути після одужання, щоб отримати щеплення

Перехворів на ковід — вакцинуйся: у МОЗ пояснили, скільки часу має минути після одужання, щоб отримати щеплення

Що не можна робити після вакцинації від коронавірусу / Фото: Pexels

Експерти кажуть, що наразі немає випадків, коли б вакцинація після хвороби зашкодила людині.

У МОЗ пояснили, скільки часу має минути після коронавірусної хвороби, аби зробити щеплення. Відтак, тим, хто нещодавно перехворів на COVID-19, експерти також рекомендують отримати щеплення проти коронавірусу. Важливо, що після одужання має пройти 28 днів.

Про це пише пресслужба МОЗ, цитуючи завідувача відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександра Заїку.

"Якщо ви перехворіли на ковід, вам все одно треба вакцинуватися. Невідомо, скільки триватиме імунітет після перенесеної хвороби", — заявив Заїка.

Експерт пояснює, якщо ви захворіли на коронавірус і після хвороби пройшло 28 днів — вакцинуйтеся. А в разі, коли ви отримали першу дозу вакцини проти ковід і захворіли, слід так само зачекати 28 днів і отримати другу дозу.

За його словами, наразі немає випадків, коли б вакцинація після хвороби зашкодила людині. Проте дослідження підтверджують, що "невакциновані люди, які перенесли ковід, мають вдвічі більший ризик захворіти, аніж вакциновані".

Нагадаємо, у МОЗ пояснили, чи може людина захворіти на грип та коронавірус одночасно. Відтак, особа може одночасно підхопити грип і коронавірус. У такому разі симптоми захворювань накладаються один на одного.

Читайте також:

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцинація від COVID-19
Наступна публікація