Передчасний вихід з коронавірусного карантину призведе до "зачарованого кола" катастроф - ВООЗ

Передчасний вихід з коронавірусного карантину призведе до "зачарованого кола" катастроф - ВООЗ

Фото: УНІАН

Надто швидке скасування обмежень "вдарить" по економіці навіть більше, аніж по сфері охорони здоров'я.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про небезпеку передчасного виходу з карантину, впровадженого для боротьби з пандемією COVID-19.

В організації вважають, що надто швидке зняття обмежень може призвести до "зачарованого кола" катастроф у сферах економіки та охорони здоров'я. Про це у середу, 13 травня, заявив виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан, пише CNBC.

"Ми всі боїмося зачарованого кола, коли катастрофу у сфері охорони здоров'я супроводжуватиме економічна катастрофа, яку далі супроводжуватиме катастрофа у сфері охорони здоров'я, яку супроводжуватиме економічна катастрофа", - заявив Райан.

Експерт наголосив, що у випадку виходу з карантину тоді, коли в країні фіксують високий показник зараження коронавірусною інфекцією, передача вірусу може прискоритися. 

Райан вважає вибір між економікою та охороною здоров'я "помилковим рівнянням": "Найгірше, що може статися в економічному плані, це те, що країна знову відкриється, а потім знову повинна буде закритися, аби реагувати на відродження вірусу".

"Якщо передача вірусу пришвидшиться, і у вас немає систем для її виявлення, пройде кілька днів або тижнів, перш ніж ви дізнаєтесь, що щось пішло не так, - сказав він. - Це має більшу небезпеку для економічної системи, ніж, насправді, для системи охорони здоров'я".

Як повідомлялося, карантин в Україні буде подовжений після 22 травня, але з поступовим переходом до адаптивної моделі, тобто коли різні обмеження вводяться в різних регіонах залежно від ситуації. Карантинні заходи будуть пом’якшувати, але все більше повноважень передаватимуть органам місцевого самоврядування. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація