Пандемія коронавірусу: як відрізнити симптоми COVID-19 від інших хвороб. Інфографіка

Пандемія коронавірусу: як відрізнити симптоми COVID-19 від інших хвороб. Інфографіка

Фото: Associated Press

Симптоми нової коронавірусної інфекції легко сплутати з іншими хворобами, а з приходом весни – ще й з алергією.

Якщо на вулиці лячно через людей, які чхають, пам'ятайте: це не є симптомом нової коронавірусної інфекції COVID-19.

Натомість основними ознаками хвороби є температура та сухий кашель. Серед інших симптомів: втома, біль в тілі, проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Симптоми, пов'язані з COVID-19, порівняно з симптомами застуди, грипу та алергії в інфографіці ТСН.ua:

Фото: ТСН.ua

Для деяких людей прихід весни означає алергію. Серед її симптомів часто зустрічаються нежить та закладений ніс. Але серед пацієнтів з COVID-19 останній симптом зустрічається лише у 4,8% пацієнтів, згідно з наявними даними.

Набагато більш поширені симптоми – висока температура (87,9% випадків), сухий кашель (67,7% випадків) і втома (38,1%).

Частковий збіг між симптомами COVID-19 і симптомами інших поширених станів частково є причиною необхідності широкого тестування. Крім того, у людей одночасно може бути коронавірусна інфекція та, приміром, алергія.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація