Пандемія коронавірусу вплинула на психічне здоров'я мільйонів людей - ВООЗ

Пандемія коронавірусу вплинула на психічне здоров'я мільйонів людей - ВООЗ

Фото: Associated Press

У ВООЗ наголосили, що психічне здоров'я й раніше було проблемою, якою нехтували в усьому світі.

Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що пандемія COVID-19 вплинула на психічне здоров'я мільйонів людей в усьому світі. 

Про це він сказав під час брифінгу в четвер, 27 серпня, йдеться на сайті ВООЗ.

Так, за словами Гебреєсуса, вірус SARS-CoV-2 розповсюдив тривогу та страх, а також порушив роботу служб психічного здоров’я.

"Близько мільярда людей живуть з психічними розладами, три мільйони щороку помирають від вживання алкоголю, а щосорок секунд одна людина помирає від самогубства, - наголосив очільник організації. - Проте відносно небагато людей мають доступ до якісних послуг з охорони психічного здоров'я".

Він наголосив, що психічне здоров'я й раніше було проблемою, якою нехтували в усьому світі. Так, у країнах з низьким та середнім рівнем доходу понад 75% людей з психічними та неврологічними проблемами чи залежністю від вживання речовин взагалі не отримували жодного лікування.

Під час пандемії, за його словами, ситуація лише погіршилася, оскільки чимало психіатричних закладів закрилися, а на їхньому місці розгорнулися лікарні для хворих на коронавірус.

Окрім того, підопічні будинків опіки та психіатричних установ опинилися у зоні ризику інфікування, а випадки зараження COVID-19 фіксували, зокрема, серед працівників психічного здоров'я.

"До Всесвітнього дня психічного здоров’я цьогоріч ВООЗ спільно з нашими партнерськими організаціями United for Global Mental Health та Всесвітньою федерацією психічного здоров’я закликає до масштабного збільшення інвестицій у психічне здоров’я", - додав Гебреєсус.

Раніше у ВООЗ заявили, що смертність від наслідків коронавірусної інфекції може суттєво зрости взимку. Втім, людство вже має досвід із боротьби з COVID-19, який може допомогти з новою хвилею недуги. 

За 26 серпня від коронавірусу в Україні померло 49 людей – це новий антирекорд смертності

За 26 серпня від коронавірусу в Україні померло 49 людей – це новий антирекорд смертності

Повʼязані теми:

Наступна публікація