Пандемія коронавірусу призведе до поширення психічних розладів: у ООН б’ють на сполох

Дата публікації
Перегляди
1528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пандемія коронавірусу призведе до поширення психічних розладів: у ООН б’ють на сполох

Фото: Associated Press

Організація закликає створити служби екстреної психологічної допомоги для постраждалих від пандемії.

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш закликає уряди країн, громадянське суспільство та очільників медичних відомств терміново звернути увагу на потреби ментального здоров’я людства. Посадовець каже, що пандемія коронавірусу загострює психологічні страждання людей.

"Після десятиліть недооцінки та недофінансування сервісів психічного здоров’я, пандемія COVID-19 завдає родинам та суспільствам додаткового стресу", - зазначив Гутерреш у відеозверненні, цитує АР.

"Скорбота від втрати коханих людей, шок від втрати роботи, ізоляції та обмежень пересування, ускладнює родинну динаміку і створює невпевненість і навіть страх у своєму майбутньому", - наголошує генсек ООН.

За словами очільника ООН, найбільш вразливі верстви – це медики, літні люди, підлітки, молодь, а також люди зі схильністю до проблем з ментальним здоров’ям, а також ті, хто опинився у конфліктних та кризових ситуаціях.

У ООН передрікають "тривале підвищення кількості та складності випадків ментальних розладів" та попереджають, якщо не буде вжито заходів, "це призведе до величезної кризи ментального здоров’я та фізичного здоров’я".

В організації закликали до створення у всьому світі сервісів швидкої психічної та психологічної підтримки як протягом пандемії, так і після неї, аби підтримати суспільство під час відновлення після коронавірусної епідемії.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про небезпеку передчасного виходу з карантину, впровадженого для боротьби з пандемією COVID-19. В організації вважають, що надто швидке зняття обмежень може призвести до "зачарованого кола" катастроф у сферах економіки та охорони здоров'я.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація