Боротьба з коронавірусом: Ляшко пояснив різницю між карантинними зонами, на які ділитимуть Україну

Дата публікації
Перегляди
5325
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Боротьба з коронавірусом: Ляшко пояснив різницю між карантинними зонами, на які ділитимуть Україну

Фото: УНІАН

Області ділитимуть на райони та міста.

У межах адаптивного карантину, запровадженого через пандемію COVID-19, від 1 серпня територію України почнуть ділити на чотири зони - "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону".

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю для "Українського радіо".

Він пояснив, що на території "зеленої" зони діятимуть лише загальні вимоги. "Не можна заходити у громадські будівлі без маски на обличчі, потрібно дотримуватися соціальної дистанції, мити руки та обробляти їх антисептиком, ну і загальні такі норми - одна людина на 5 метрів квадратних", - пояснив посадовець. 

"Жовта" зона передбачатиме заборону на відвідування соціальних закладів, зокрема лікарень та будинків для людей похилого віку. 

"Це буферна зона, - пояснив Ляшко, додавши, що суттєвої різниці із "зеленою" зоною немає. - Додаткових обмежень економічної діяльності не відбувається, але це такий сигнал".

А ось "червона" зона, за словами головного санітарного лікаря, є "найкритичнішою" та передбачає повернення жорстких карантинних обмежень, які діяли в Україні впродовж березня та квітня. 

Перехід від однієї зони до іншої, за словами посадовця, відбуватиметься в залежності від відсотка "внеску" від окремого району чи міста до загального показника захворюваності на COVID-19 тієї чи іншої області. 

"Якщо область буде п'ять днів поспіль перевищувати загальнонаціональні індикатори, які залишилися такими, як були до цього, ми цю область розкладемо на райони і міста обласного значення, і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності коронавірусною хворобою", - пояснив Ляшко.

Він додав, що перехід району чи міста від "червоної" зони до, наприклад, "помаранчевої", можливий за умови зменшення "внеску" до загальної захворюваності в області: "Як три дні ми бачимо, що показник кращий - ми переводимо район в іншу зону". 

Раніше повідомлялося, що за кількістю випадків захворюваності на коронавірус COVID-19 Україна перебуває на десятому місці в Європі, і на 36 у світі. 

Адаптивний карантин в Україні подовжили до кінця літа

Адаптивний карантин в Україні подовжили до кінця літа

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
5325
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація