Пандемія коронавірусу: IATA спрогнозувала терміни повного відновлення міжнародних авіаперевезень

Пандемія коронавірусу: IATA спрогнозувала терміни повного відновлення міжнародних авіаперевезень

Фото: Аеропорт "Бориспіль"

Фахівці погіршили прогноз.

Міжнародні авіаперевезення зможуть повернутися до показників, що спостерігалися до пандемії COVID-19, лише у 2024 році.

Про це головний економіст Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) Браян Пірс заявив під час пресконференції у вівторок, 28 липня, пише AFP.

За словами Пірса, основна причина - невизначеність термінів відкриття кордонів. "Зараз ми очікуємо, що рівня 2019 року не буде досягнено раніше 2024 року, що на рік пізніше того, що ми очікували", - сказав він.

Прогноз залежатиме від того, як країни зможуть "контролювати вірус", уточнив він. Очікується, що кількість пасажирів цього року зменшиться на 55 відсотків порівняно з попереднім.

У квітні IATA прогнозувала падіння на 46 відсотків. "Ми побачимо повільніше відновлення, ніж ми сподівалися в другій половині року", - зазначив Пірс.

У червні цього року авіакомпанії перевезли на 86,5 відсотка менше людей, ніж у червні попереднього року, а в травні - на 91 відсоток менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Крім того, цілком можливо, що ділові поїздки більше ніколи не досягнуть докризового рівня, зауважив Пірс. Багато компаній вже оголосили, що в майбутньому їхні співробітники менше подорожуватимуть, а натомість проводитимуть більше відеоконференцій.

Пірс зазначив, що для багатьох авіакомпаній пасажири бізнес-класу були основним джерелом прибутку. Тепер, щоб обслуговувати деякі маршрути, літакам на далекомагістральних маршрутах доведеться перевозити більше вантажу.

Нагадаємо, через те, що Євросоюз подовжив заборону на вільний перетин кордону Шенгенської зони ще на два тижні для третіх країн, в тому числі для України, МАУ скоротили польотну програму на відповідний період. 

Завантаженість авіапотоку України зросла до 20 % від докарантинної норми

Завантаженість авіапотоку України зросла до 20 % від докарантинної норми

Повʼязані теми:

Наступна публікація