Пандемія коронавірусу досягла переломного моменту — ВООЗ

Пандемія коронавірусу досягла переломного моменту — ВООЗ

Фото: Associated Press

Наразі 230 млн жителів Європейського регіону ВООЗ живуть в умовах суворих карантинних заходів, які ухвалені, щоб зупинити поширення COVID-19.

Штам коронавірусу, вперше виявлений у Великій Британії, вже знайшли у 22 країнах Європейського регіону Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Загалом, пандемія COVID-19 досягла переломного моменту.

Про це заявив глава Європейського бюро ВООЗ д-р Ганс Клюге, передає Служба новин ООН.

За його словами, в регіоні підтверджено 28 млн випадків зараження на коронавірусну інфекцію, 580 тисяч з них призвели до летального результату минулого року. У 27 країнах, що беруть участь у міжнародній системі моніторингу, минулого року зареєстровано 313 тисяч додаткових випадків смерті. Це в три рази більше, ніж 2018 року, і в 5 разів більше, ніж в 2019-му.

"Зараз необхідно сформувати єдиний фронт з науки, політики, індустрії високих технологій і моральних цінностей, щоб перемогти впертий і невловимий вірус", — заявив Клюге.

За його даними, наразі 230 млн жителів Європейського регіону ВООЗ живуть в умовах суворих карантинних заходів, які ухвалені, щоб зупинити поширення коронавірусу. Ще низка країн мають намір посилити режим карантину наступного тижня. Показники рівня зараження в регіоні залишаються дуже високими — приблизно 150 випадків на тиждень на сто тисяч населення.

У деяких країнах відзначається спад, проте, за словами д-ра Клюге, це цілком може бути пов'язане зі святами, коли люди рідше звертаються до лікаря, тому дані можуть не відображати реальної ситуації.

У зв'язку з тим, що новий мутований штам легше передається від людини до людини, експерти закликають владу посилити запобіжні заходи, щоб уникнути додаткового навантаження на системи охорони здоров'я. Сам вірус не більш небезпечний, ніж попередні варіанти, і діти, всупереч чуткам, не схильні до більшого ризику зараження їм.

Нагадаємо, що в Україні станом на ранок 8 січня 2021 року — 1 мільйон 105 тисяч 169 осіб були інфіковані COVID-19.

"Ті, що вражають": історія лікаря, який став символом у боротьбі з коронавірусом

"Ті, що вражають": історія лікаря, який став символом у боротьбі з коронавірусом

Повʼязані теми:

Наступна публікація