Ще 20 українців перебувають в іноземних медзакладах із захворюванням на COVID-19.
Станом на 20:00 середи, 25 березня, з-за кордону евакуювали 82 804 українців, котрі "злякалися і зрозуміли, що треба їхати додому".
А тим часом 20 наших громадян перебувають в іноземних медзакладах із захворюванням на COVID-19, повідомляє Міністерство закордонних справ України у Facebook.
Найбільше, а саме п'ятеро українців, лікуються від нової коронавірусної інфекції у Німеччині.
Ще четверо отримують медичну допомогу в Домініканській Республіці, по двоє в Італії, Польщі та Об'єднаних Арабських Еміратах, а також по одному в Іспанії, США, Нідерландах, Нігерії та на Сейшельських островах.
На карантині нині перебувають 160 наших громадян. Також повідомляється, що троє раніше інфікованих українців за кордоном загинули, а ще шестеро одужали та виписалися з медзакладів.
Нагадаємо, що на думку міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, евакуація українців з-за кордону через пандемію нового коронавірусу триватиме кілька місяців. У МЗС очікують три великі хвилі евакуації.
"Зараз йде перша - ті, хто реально злякалися і зрозуміли, що треба їхати додому. Є друга, прихована хвиля. Вони думають: "Та це все фігня, треба пересидіти", - розповів Кулеба.
За його словами буде ще третя хвиля, коли в країнах Європи почнеться економічна рецесія. Людей почнуть звільняти, і вони поїдуть додому.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
25 березня Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.