Пандемія коронавірусу: Бельгія послаблює карантин, а в Бразилії влада просить жінок не вагітніти

Пандемія коронавірусу: Бельгія послаблює карантин, а в Бразилії влада просить жінок не вагітніти

Фото: Associated Press

В Ізраїлі дозволили не носити маски на вулиці.

Пандемія коронавірусу не вщухає. Утім, завдяки вакцинації деякі країни послаблюють обмеження, а деякі досі живуть в посиленому карантині. 

Яка ситуація з коронавірусом у світі, розповіли у Сніданку з 1+1.

В Ізраїлі дозволили не носити маски на вулиці. Таке рішення ухвалили в Міністерстві охорони здоров’я країни. Все завдяки кампанії масової вакцинації проти COVID-19. Оскільки майже 54% населення Ізраїлю отримали обидва щеплення, кількість випадків інфікування коронавірусом в країні різко знизилась. Утім, маски досі рекомендовано носити під час зборів на відкритій місцевості, а також обовязково в закритих громадських місцях.

Послаблює карантинні обмеження і Бельгія. Від сьогоднішнього дня країна відкриває кордони для туристів, а також відновлює навчання в школах. Прем’єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо заявив, що такому рішенню посприяла кампанія з вакцинації. Зараз в країні щепили вже 20 % населення. Наступним етапом послаблення обмежень, заявили в уряді, стане відкриття перукарень та інших закладів сфери послуг від 26 квітня. Того ж дня буде збільшено кількість людей, яким дозволено збиратися разом просто неба, до десяти осіб. Раніше було не більше чотирьох. Крім того, від 8 травня у Бельгії також дозволять проводити культурні заходи, релігійні служби та спортивні події.

В Україні почали вакцинацію "Пфайзером" – дайджест новин про COVID-19

В Україні почали вакцинацію "Пфайзером" – дайджест новин про COVID-19

Від 19 квітня Словаччина змінює правила в’їзду та тразиту через свою країну. Від карантину звільняються тільки ті, хто відвідав країни ЄС, Ісландію, Норвегію, Ліхтенштейн, Швейцарію чи Велику Британію протягом останніх 14 днів, а також був вакцинований від коронавірусу. Також проходити карантин не потрібно тим, хто перехворів на COVID менш як пів року тому. Підтвердити ці факти можна довідкою від лікаря чи сертифікатом про вакцинацію. Ці правила також поширюються й на тих, хто прибуватиме до Словаччини для укладання шлюбу чи похорону близької людини, але лише при наявності доказів.

Натомість у Бразилії влада просить не планувати вагітність.  Усе через новий штам коронавірусу. Міністр охорони здоров’я Бразилії Рафаель Парент заявив, що "бразильський" штам, який зараз вирує в країні, більш агресивно діє саме на вагітних. Таких висновків дійшли лікарі в Бразилії. Крім того, медична система країни зараз перевантажена. Тож міністр закликав відкласти планування поповнення в сім'ї доки пандемія коронавірусу не піде на спад. Від початку пандемії Бразилія лишається одним із лідерів за кількістю cмертей від ускладнень COVID-19.

Повʼязані теми:

Наступна публікація