Пацієнтів з коронавірусом лікують хворі на COVID-19 медики: що відбувається в лікарнях Луганщини

Пацієнтів з коронавірусом лікують хворі на COVID-19 медики: що відбувається в лікарнях Луганщини

Фото: Associated Press

У регіоні переповнені інфекційні відділення, катастрофічно не вистачає лікарів і медсестер.

У Луганській області наразі склалася складна ситуація з лікуванням хворих на COVID-19. Так, у регіоні переповнені інфекційні відділення, катастрофічно не вистачає лікарів і медсестер, інфіковані коронавірусом медики, які лікують хворих, пише hromadske.

Із 19 жовтня вся підконтрольна Україні територія Луганської області входить до "червоної" зони.

"Для хворих на COVID-19 у нас 90 ліжок. Але бачимо, що цього мало, і ми частково терапевтичне відділення, тобто весь поверх, переводимо. Адміністрації міста й області дали нам додаткові кошти, тож ми змогли обладнати ці місця "киснем". Тож сьогодні-завтра у нас уже буде не 90 місць, а 120. Учора було 90, і ми були заповнені на 100%. Збільшуємо до 120 — і ми вже на 70-80% заповнені", — розповідає головний лікар Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні Роман Водяник.

Але проблема, за його словами, не в кількості місць (за потреби інфікованих можна розмістити хоч на всіх 640 ліжках, що є в лікарні), а у підготовлених медиках.

"Зараз основне питання — це лікарі, медсестри, санітарки. Їх ніякий волонтер не замінить. Навіть не кожен лікар має потрібні знання, щоб лікувати тяжкі пневмонії. У мене в трьох відділеннях лікарі одночасно хворіють на COVID-19, лікуються, і вони ж лікують своїх пацієнтів. Тобто, якщо медик або на стадії одужання, або хворіє у легкій формі, то він у своєму відділенні одночасно і пацієнт, і лікар", — розповідає Водяник.

Наразі на COVID-19 хворіють 12 медиків з інфекційного відділення. А загалом у лікарні позитивні діагнози отримали 60 медпрацівників.

Двоє медиків вже тиждень перебувають у реанімації у важкому стані. Обидва працювали з хворими на COVID-19. "У нас лікарі й медсестри працюють і на півтори, і на дві ставки. Ми навіть не можемо оплатити ту кількість годин, яку вони відпрацьовують. Я вважаю, що це тихий мовчазний подвиг медперсоналу", — каже Водяник.

Нещодавно голова Луганської ОДА Сергій Гайдай анонсував плани посилити інфекційні відділення інтернами й лікарями, які вже вийшли на пенсію.

У Сєвєродонецьку кажуть, що їх вже залучають, однак лише до роботи з тими, хто хворіє у легкій формі. Адже необхідної кваліфікації для роботи з випадками середнього та тяжкого ступенів вони не мають.

"У нас в останні дні — 90-93 пацієнти з COVID-19, і приблизно третій тиждень ми на одному рівні. Напевно, ми вийшли на плато. І зараз найкраща допомога, яка може бути від містян, — берегти себе і своїх рідних, мінімізувати спілкування, дотримуватись усіх рекомендацій. Якби кожна людина виконувала санітарно-гігієнічні норми, то ми не були б у "червоній" зоні", — додав лікар.

Нагадаємо, в Україні 27 жовтня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 355 601. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 6600

Повʼязані теми:

Наступна публікація