Пацієнти з Одеської області поскаржилися на медицину до парламентського комітету: яка реакція

Пацієнти з Одеської області поскаржилися на медицину до парламентського комітету: яка реакція

Фото: Facebook/Максим Куций

На думку комітету, основна проблема має комунікативний характер: головним лікарям потрібно говорити з пацієнтами.

В Одеську область приїхав парламентський комітет з питань охорони здоров'я. Вони обговорили стан підготовки опорних лікарень, які приймають хворих на COVID-19.

Про це повідомив очільник Одеської ОДА Максим Куций.

На засіданні комітету розглянули проблеми надання допомоги онкохворим, хворим на туберкульоз та пацієнтам із нирковою недостатністю, а також інфікованим коронавірусом. За його словами, одне з питань — постачання реагентів для ПЛР-тестів на коронавірус — вже вирішили. Реагенти є у достатній кількості.

За словами глави парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайла Радуцького, Одеська область не на останньому місці за якістю медобслуговування. Але є проблеми.

"Ми побачили карантин на кордоні з Миколаївської області. На території Одеської області таке враження, що карантину немає. Ми вже не тільки "червоніємо", ми всі розуміємо, що повернення до жорсткого карантину неможливе. Зупинити пандемію можемо ми з вами. Мені теж було незручно сидіти три години у масці. Для тих, хто вважає, що це фейкова хвороба, можна зробити якісь екскурсії, щоб показати, скільки людей у важкому стані?", — сказав він.

За словами нардепки Лади Булах, до комітету звертаються пацієнти з Одеської області, які скаржилися на медобслуговування. Комітет приїхав їх вирішити. Вона відзначила, що ці проблеми — комунікаційні. Лада Булах вважає, що головним лікарям потрібно спілкуватися з пацієнтами. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко також впевнений, що в регіоні є проблеми.

За його словами, наразі одне з ключових завданнь — раннє виявлення хворих на COVID-19. Також він наголосив, що в опорних лікарнях пацієнти не повинні купувати ліки за власні кошти, оскільки їх оплачує НСЗУ. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Одеській області закінчились реагенти та тест-системи для проведення ПЛР-дослідженнь на коронавірус. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація