Пацієнти, які потребують госпіталізації, повинні здавати лише ІФА-тест на коронавірус - Степанов

Пацієнти, які потребують госпіталізації, повинні здавати лише ІФА-тест на коронавірус - Степанов

Фото: Associated Press

Водночас лікарі вимагають від хворих результатів ПЛР-тестування, вартість якого подекуди сягає двох тисяч гривень.

В Україні пацієнтів, які потребують госпіталізації, повинні перевіряти на наявність COVID-19 методом імуно-ферментного аналізу (ІФА).

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив в інтерв'ю для "Радіо Свобода".

За словами посадовця, у відомстві впродовж останніх трьох місяців "борються" із місцевими органами охорони здоров'я, оскільки хворі розповідають, що від них вимагають обов’язкового тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

"Це, вибачте, будь ласка, на такому слові, "чудеса" місцевих наших або медичних працівників, або ще когось. У нас чітко записано, що всі, хто потребує госпіталізації, їх тестують не методом ПЛР, а методом ІФА, який коштує набагато дешевше", - наголосив міністр. 

Водночас, за словами ведучої, пацієнти розповідають про те, що на вимогу лікарів вимушено здають ПЛР-тести у приватних лабораторіях, за що сплачують від 700 до 2 тисяч гривень.

Нагадаємо, що існують три види тестів на коронавірус - методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), імуноферментного аналізу (ІФА-тести) та експрестести. 

Тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести) - це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс "антиген - антитіло", який виробляється, коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G - то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Україна б'є антирекорди з коронавірусу

Україна б'є антирекорди з коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація