Інфіковані коронавірусом пацієнти помирають, не дочекавшись на огляд лікарем – медик з Нью-Йорка

Дата публікації
Перегляди
8230
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Інфіковані коронавірусом пацієнти помирають, не дочекавшись на огляд лікарем – медик з Нью-Йорка

Фото: Associated Press

У США почастішали смерті від COVID-19 серед молодих людей.

Медичні заклади американського Нью-Йорка нині переповнені пацієнтами, які інфіковані новим коронавірусом COVID-19. Місць не вистачає, лікарі не встигають оглядати пацієнтів, тож є випадки, коли хворі помирають просто у приймальних відділеннях.

Про це розповіла ТСН.Тиждень Валентина Голобородько - лікарка-госпіталістка у Montefiore Medical Center, що розташований у Бронксі, місто Нью-Йорк.

"Різне емоційне навантаження припадає на різних людей, залежно від того місця, де вони працюють, та їхньої спеціальності. Авжеж, найважче зараз колегам, які працюють у приймальних відділеннях. Там відбувається найбільша кількість інтубацій, смертей і найбільший обсяг пацієнтів, яких вони бачать. Там у людей спостерігаються нервові зриви, і люди пишуть пронизливі речі у соцмережах, у публікаціях, що навіть не встигають сповістити рідних хворого про смерть, оскільки треба бігти рятувати когось іншого, просто немає часу. Навіть описували випадки, коли знаходили пацієнтів вже мертвими, вони не змогли дочекатись, коли лікар їх подивиться в приймальному відділенні", - сказала Валентина Голобородько.

Медикам доводиться обирати, кого рятувати: лікарка розповіла про коронавірус у Нью-Йорку

Медикам доводиться обирати, кого рятувати: лікарка розповіла про коронавірус у Нью-Йорку

Вона додала, що "також дуже важко нашим колегам-інтенсивістам, які працюють у реанімаціях – це реаніматологи. Вони також бачать найбільшу кількість смертей, адже в більшості випадків люди помирають саме в реанімаціях. Нам, госпіталістам, які лікують цих пацієнтів у палатах загальної терапії, напевно, з усіх найлегше. Якщо тут взагалі можна вживати слово "легше". Ми бачимо менше всього смертей, темп у нас більш розважений. До нас ці люди надходять з приймальних відділень вже охайні, вдягнуті у лікарняні халати. І навіть, якщо хтось помирає, то це відбувається не так часто, і не так багато, як у палатах реанімації та приймальних відділеннях".

Кількість летальних випадків зростає, почастішали смерті серед молодих людей.

"Попри все це, ми теж бачимо набагато більше смертей, ніш бачили раніше. І бачимо більш молоду смерть, ніж до якої ми звикли. Мало хто з нас мав досвід телефонувати батькам та говорити, що їхнього сина чи доньки не стало. Все ж у нас більше досвіду телефонувати дітям і говорити, що не стало їхніх батьків, які вже літнього віку та давно хворіють. А у нас ось помер хлопець 32 років, був переведений до реанімації на апарат штучного дихання хлопець 27 років, і таких випадків дуже багато. Тому це для нас нове, і це дуже важко", - говорить лікарка.

Лікарі найзараженішого міста в світі порадили, як вижити під час пандемії

Лікарі найзараженішого міста в світі порадили, як вижити під час пандемії

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
8230
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація