Освіта просто неба: як українські школярі навчаються на свіжому повітрі
Експерти кажуть, що заняття на вулиці сприяють розумовій активності учнів.

В українських школах уроки проводять просто неба заради втечі від коронавірусу. Школярі в Україні набираються знань на свіжому повітрі.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
"Оскільки ми перебуваємо на свіжому повітрі, то маска необов'язкова. Дистанції дотримано: якщо в класі півтора метра, то на свіжому повітрі — на відстані простягнутої руки", — говорить вчителька Наталія.
Від таких занять діти у захваті. Водночас вчителі кажуть, що не вистачає технічної підтримки.
"Я б хотіла, щоб було більше інтерактивної техніки, щоб діти могли працювати з планшетами, Інтернет, щоб можна було багато чого показувати, перебуваючи на вулиці", — говорить вчителька біології Анна Дяченко.
До вуличної освіти лише пристосовуються і вже бачать, що саме треба виправляти.
"Те, що діти пишуть на колінах. Але ми плануємо (купувати. — Ред.) планшетки, щоб було зручно їх тримати на колінах, щоб на них писати", — зазначає Неля Соколовська, заступниця директора з навчально-виховної роботи.
Відео Освіта просто неба: як школярі по всій країні набираються знань на свіжому повітрі
Уроки просто неба заради втечі від коронавірусу. Школярі по всій країні набираються знань на свіжому повітрі. Що їм викладають, як організували вуличну освіту та чи лякають учнів та викладачів прийдешні холоди. Про всі плюси та мінуси навчання не у чотирьох стінах – у сюжеті.

В організації навчання просто неба школи змагаються у креативності: каремати, столики та навіть подушки, облаштовують Wi-Fi-зони та лави з підігрівом. Уроки проводять на критих майданчиках і в альтанках.
Фізкультура, праця, співи та образотворче мистецтво — усі ці заняття в усій Україні максимально проводять на свіжому повітрі. Що вчити у класі, а що просто неба — Міністерство освіти цей вибір залишило на розсуд керівництва шкіл. Ті вже зрозуміли: інформатику, математику, хімію, фізику та низку інших дисциплін на вулиці вчити не варто.
"Математика потребує дошки з великою поверхнею, багато треба писати, розв'язувати задачі на дошці", — говорить Юрій Шукевич, директор фінансового ліцею м .Київ.
Але хоча б один урок на день слід провести на свіжому повітрі. Експерти додають: це ще й сприяє розумовій активності школярів. Батькам радять не боятись нових форм навчання.
"Дуже маленький відсоток батьків розуміють, що для дітей, особливо до 11-12 років, навчання і гра — нерозривні речі. Тож іноді через гру, через рухову діяльність, краще ми вивчаємо ту ж математику чи навіть якісь склади мови теж можна пояснити, рухаючись, що це не заважає одне одному", — зазначає Микола Скиба, експерт з питань освіти Українського інституту майбутнього.
Руханки та уроки просто неба, допоки не задощить. Та синоптики обіцяють ще кілька тижнів тепла.