Освіта просто неба: як українські школярі навчаються на свіжому повітрі

Освіта просто неба: як українські школярі навчаються на свіжому повітрі

Фото: УНІАН

Експерти кажуть, що заняття на вулиці сприяють розумовій активності учнів.

В українських школах уроки проводять просто неба заради втечі від коронавірусу. Школярі в Україні набираються знань на свіжому повітрі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Оскільки ми перебуваємо на свіжому повітрі, то маска необов'язкова. Дистанції дотримано: якщо в класі півтора метра, то на свіжому повітрі — на відстані простягнутої руки", — говорить вчителька Наталія.

Від таких занять діти у захваті. Водночас вчителі кажуть, що не вистачає технічної підтримки.

"Я б хотіла, щоб було більше інтерактивної техніки, щоб діти могли працювати з планшетами, Інтернет, щоб можна було багато чого показувати, перебуваючи на вулиці", — говорить вчителька біології Анна Дяченко. 

До вуличної освіти лише пристосовуються і вже бачать, що саме треба виправляти. 

"Те, що діти пишуть на колінах. Але ми плануємо (купувати. — Ред.) планшетки, щоб було зручно їх тримати на колінах, щоб на них писати", — зазначає Неля Соколовська, заступниця директора з навчально-виховної роботи.

Освіта просто неба: як школярі по всій країні набираються знань на свіжому повітрі

Освіта просто неба: як школярі по всій країні набираються знань на свіжому повітрі

В організації навчання просто неба школи змагаються у креативності: каремати, столики та навіть подушки, облаштовують Wi-Fi-зони та лави з підігрівом. Уроки проводять на критих майданчиках і в альтанках.

Фізкультура, праця, співи та образотворче мистецтво — усі ці заняття в усій Україні максимально проводять на свіжому повітрі. Що вчити у класі, а що просто неба — Міністерство освіти цей вибір залишило на розсуд керівництва шкіл. Ті вже зрозуміли: інформатику, математику, хімію, фізику та низку інших дисциплін на вулиці вчити не варто.

"Математика потребує дошки з великою поверхнею, багато треба писати, розв'язувати задачі на дошці", — говорить Юрій Шукевич, директор фінансового ліцею м .Київ.

Але хоча б один урок на день слід провести на свіжому повітрі. Експерти додають: це ще й сприяє розумовій активності школярів. Батькам радять не боятись нових форм навчання. 

"Дуже маленький відсоток батьків розуміють, що для дітей, особливо до 11-12 років, навчання і гра — нерозривні речі. Тож іноді через гру, через рухову діяльність, краще ми вивчаємо ту ж математику чи навіть якісь склади мови теж можна пояснити, рухаючись, що це не заважає одне одному", — зазначає Микола Скиба, експерт з питань освіти Українського інституту майбутнього.

Руханки та уроки просто неба, допоки не задощить. Та синоптики обіцяють ще кілька тижнів тепла.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація