ООН та ВООЗ допоможуть Україні в боротьбі з пандемією коронавірусу - Шмигаль

ООН та ВООЗ допоможуть Україні в боротьбі з пандемією коронавірусу - Шмигаль

Фото: УНІАН

ООН виділить Україні 165 мільйонів доларів.

Організація Об'єднаних Націй та Всесвітня організація охорони здоров'я нададуть Україні допомогу в боротьбі з пандемією нового коронавірусу COVID-19.

Про це йшлося на зустрічі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з координаторкою системи ООН в Україні Оснат Лубрані, радницею з питань партнерства Офісу координатора системи ООН в Україні Олесею Огризко та представником ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом.

"Вітаємо запуск в межах Глобального плану ООН окремого Плану гуманітарного реагування ООН на пандемію COVID-19 в Україні.  Згідно з ним, до кінця року ООН планує мобілізувати 165 млн доларів. З них 84 млн доларів будуть спрямовані на першочергові потреби системи охорони здоров’я, а ще 81 млн доларів піде на подолання соціально-економічних наслідків пандемії", - повідомив глава уряду.

Своєю чергою ВООЗ спільно з Міністерством охорони здоров’я працюють над розробкою Стратегічного плану реагування на пандемію COVID-19 в Україні.

Нагадаємо, Світовий банк виділить Україні додатково 135 мільйонів доларів.

Раніше стало відомо, що Європейський Союз виділяє Україні пакет допомоги у розмірі 80 млн євро. Це дасть змогу підтримати систему охорони здоров’я та економіку, зокрема, малі та середні підприємства, які найбільше постраждали від пандемії нового коронавірусу COVID-19.

11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація