Результати останньої (третьої) фази випробувань очікують до Різдва.
Вакцина AZD1222, розроблена британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca, спільно з Оксфордським університетом, викликає ефективну імунну відповідь у людей похилого віку (від 70 років), згідно з результатами другої фази випробувань.
Про це пише Reuters з посиланням на статтю у профільному медичному журналі The Lancet, в якій були оприлюднені детальні результати.
У другій фазі випробувань всього взяли участь 560 здорових добровольців трьох вікових категорій: 160 людей у віці 18-55 років, ще 160 — у віці 56-69 років та 240 — у віці від 70 років.
Добровольці отримали дві дози вакцини або плацебо, серйозних побічних ефектів виявлено не було. AZD1222 викликала імунну реакцію в людей старшого віку на тому ж рівні, що й у молодих учасників випробування.
"Сильні реакції на антитіла та Т-клітини, які спостерігаються у людей похилого віку в нашому дослідженні, обнадіюють", — сказав консультант і співголова дослідників з Оксфордської групи вакцин Махеші Рамазамі.
Дослідники сподіваються, що результати третьої фази випробувань підтвердять ефективність вакцини від коронавірусу для людей похилого віку, а також для широкого кола людей, включаючи осіб зі супутніми захворюваннями.
Результати третьої фази випробувань неодмінно повинні бути відомі до Різдва, заявив директор Оксфордської групи з розробки вакцини Ендрю Поллард.
Нагадаємо:
Перспективна вакцина Oxford-AstraZeneca COVID-19, яку назвали AZD1222 або ChAdOx1 nCoV-19, була одним із передових учасників світових перегонів з розробки вакцин проти SARS-CoV-2.
Але двоє конкурентів — фармацевтичні гіганти Pfizer Inc і BioNTech, а також Moderna за останні 10 днів випередили британських розробників, оприлюднивши перші дані пізніх стадій випробувань своїх вакцин від COVID-19, які показують ефективність понад 90%.
"Ми не поспішаємо", — сказав професор Ендрю Поллард, очільник Науково-дослідної групи з пошуку вакцин Оксфордського університету, додавши, що AstraZeneca не збирається конкурувати з іншими розробниками й оприлюднить загальнодоступні дані про ефективність до того, як їх буде опубліковано в академічному журналі.
Про купівлю вакцини AstraZeneca вже домовилися США та Індія (по 500 мільйонів доз), а також ЄС (400 мільйонів доз) і COVAX (300 мільйонів доз). Щонайменше 100 мільйонів доз планують придбати Велика Британія, Японія, Індонезія, Бразилія та Латинська Америка, за винятком Бразилії.