Одноразовий карантин не допоможе: вчені з Гарварду прогнозують нові хвилі коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Одноразовий карантин не допоможе: вчені з Гарварду прогнозують нові хвилі коронавірусу

Фото: Associated Press

Вчені досі не знають, наскільки стійкий імунітет від коронавірусу.

Вчені Гарвардського університету, змоделювавши можливий розвиток пандемії, заявили, що одноразовий карантин не зупинить новий коронавірус, і до 2022 року можуть знадобитися повторні періоди соціального дистанціювання.

Дослідження почалося, коли США досягли піку свого навантаження на COVID-19 і заявили про можливе ослаблення жорстких заходів блокування.

Комп'ютерне моделювання Гарвардської команди, яке було опубліковане в журналі Science, передбачає, що COVID-19 стане сезонним, як і інші схожі вірусні захворювання. Але досі багато чого залишається невідомим. Зокрема й те, чи надовго вистачає імунітету, набутого після того, як людина одужала.

"Ми виявили, що одноразові заходи соціального дистанціювання, ймовірно, будуть недостатніми, - сказав дослідник Стівен Кісслер в бесіді з журналістами. - "Періодично доведеться повторювати обмежувальні заходи".

Автори вважають, що для визначення того, коли будуть перевищені порогові значення для повторного введення обмежень, буде потрібно проводити активне тестування.

Там також визнають, що занадто довге соціальне дистанціювання теж може мати погані наслідки. Один із змодельовних сценаріїв показав, що "соціальне дистанціювання перешкоджало створенню демографічного імунітету".

Автори визнали, що основною вадою їхньої моделі є недостатні знання про імунітет одужалої людини і як довго він триває.

Найоптимістичніші припущення, що імунітет від коронавірусу тримається до року. Однак в Гарварді переконані, що вкрай малоймовірно зробити імунітет настільки сильним і тривалим, щоб COVID-19 зник після першої хвилі, як це було у випадку спалаху атипової пневмонії 2002-2003 років.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

У світі майже два мільйони заражених коронавірусом, але пік пандемії ще не пройдено - ВООЗ

У світі майже два мільйони заражених коронавірусом, але пік пандемії ще не пройдено - ВООЗ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація