Більшість країн ЄС на цьому етапі вважають достатнім запровадити комендантську годину у нічний час, обов’язковий масковий режим, мінімум соціальних контактів та обмежити пересування.
У Європі темпи поширення коронавірусної хвороби COVID-19 цього тижня побили усі попередні антирекорди. Минулої доби виявили понад 220 тисяч нових випадків. Одна за одною європейські країни повертаються до жорсткого карантину. В деяких містах нові обмеження натикаються на спротив.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Так, цієї ночі у центрі Неаполя (Італія) кілька тисяч людей протестували проти комендантської години. Акція, що починалась відносно мирно, за кілька годин переросла у запекле протистояння з поліцією. Мітингарі кидали димові шашки та петарди, підпалювали сміттєві баки. У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ.
В Італії, як і у всій Європі, стрімко зростає кількість нових випадків COVID-19. Минулої доби підтвердили майже 20 тисяч заражень. Втім, уряд хоче уникнути повного локдауну. То ж поки обмежуються локальними карантинами та комендантською годиною.
Рекордсмени за темпами поширення вірусу у Європі - Іспанія та Франція. Сумарно у цих двох країнах загальна кількість інфікованих перевищила 2 мільйони.
Більшість країн ЄС на цьому етапі вважають достатнім запровадити комендантську годину у нічний час, обов’язковий масковий режим, мінімум соціальних контактів та обмежити пересування.
"До середини наступного тижня ми побачимо, наскільки ефективними є заходи, які ми уже запровадили. Але одразу скажу, не варто очікувати, що найближчим часом ці заходи можливо буде пом’якшити, скоріше, якщо вони будуть недостатньо ефективними, їх доведеться посилювати", - заявив президент Франції Еммануель Макрон.
У Чехії минулої доби виявили понад 15 тисяч нових випадків COVID-19. Це абсолютний рекорд від початку пандемії не лише для країни, але й загалом для Східної Європи. У чеських лікарнях критично не вистачає персоналу, і, якщо кількість тяжких хворих зростатиме, чеські медики бояться, що для усіх не вистачить місць.
На цьому тлі у країні розгорівся скандал довкола міністра охорони здоров’я. Романа Примулу сфотографували, коли він вночі і без маски виходив з ресторану, який мав бути закритим. Чеський прем’єр вимагає, аби міністр-порушник пішов у відставку, але той каже, що нічого протизаконного не зробив і йти з посади не збирається.
А у Польщі коронавірус виявили у президента Анджея Дуди. Він пішов на самоізоляцію. У його канцелярії кажуть, що симптомів Дуда немає і почувається добре. Два тижні тому Анджей Дуда був з візитом в Україні і зустрічався з президентом Володимиром Зеленським.
На безпрецедентний крок пішла Словаччина. Там вирішили протестувати на коронавірус усе населення країни. На 5,5 мільйонів словаків закупили 13 мільйонів швидких тестів на антиген вірусу. Результат такі тести показують за 15 хвилин. Вартість кампанії - приблизно 57 мільйонів євро. Тестування безкоштовне і добровільне. У словацькому уряді розраховують, що в тестуванні візьмуть участь принаймні 90% населення.
Нагадаємо, що в Україні 24 жовтня зранку кількість інфікованих коронавірусом зросла до 337 410. За останню добу виявили 7 014 хворих на COVID-19.