Обов'язкова маска та не збиратися понад дві особи: Кабмін посилює карантинні заборони

Обов'язкова маска та не збиратися понад дві особи: Кабмін посилює карантинні заборони

Фото: УНІАН

Остаточне рішення мають ухвалити 2 квітня.

Уряд запровадить нові обмеження на період карантину до 24 квітня, який діє задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

Відповідні зміни до постанови №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" Кабмін ухвалив на своєму засіданні 1 квітня. Проте ще до завтра, 2 квітня, відбудеться доопрацювання документа.

"З метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку та інше", – сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Щодня в Україні кількість нових інфікованих коронавірусом зростає на понад 10%. Тож уряд врахував рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики, і вважає за потрібне запровадити більш жорсткі вимоги щодо карантину.

Нові зміни щодо карантинних заходів в Україні до 24 квітня 2020 року:

  • забороняється перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
  • забороняється переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
  • забороняється перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
  • забороняється відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
  • забороняється відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • забороняється проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Деякі з цих обмежувальних заходів уже діють в окремих містах за рішенням місцевої влади. Всі інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та профільних міністерств та відомств.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація