"Обмеження все-таки будуть": Шмигаль розповів про плани щодо карантину на зимові свята

"Обмеження все-таки будуть": Шмигаль розповів про плани щодо карантину на зимові свята

Фото: Associated Press

Уряд вирішує, якими будуть обмеження, з огляду на підсумки карантину вихідного дня.

Після підбиття підсумків карантину вихідного уряд вирішуватиме, які обмеження вводити наприкінці грудня і на початку січня.

Про це в інтерв'ю виданню "Кореспондент" розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 

"Ми розуміємо, що кінець року - це час традиційного заробітку. Але цього року у зв'язку з пандемією певні обмеження все-таки будуть. Якими вони будуть, ми якраз зараз обговорюємо з усіма зацікавленими сторонами. Нам треба підбити підсумки карантину вихідного дня, щоб зрозуміти його ефективність і скласти план дій на кінець року. Після цього можна буде вирішити, які обмеження варто вводити на різдвяно-новорічні тижні, і чи варто", - наголосив очільник Кабінету міністрів. 

Прем'єр наголосив, що разом з очільниками міст та областей обговорювали доцільність масових святкувань, концертів та відкриття "ялинок". 

"Можливих сценаріїв зараз два. Перший - кількість хворих почне падати, і все само вирішиться. Але на такий варіант ми не особливо сподіваємося. Більше - на можливість керувати ситуацією: або точковими, або тотальними обмеженнями. Якщо загроза життю громадян зросте, то треба вводити локдаун і рятувати десятки тисяч", - зауважив Денис Шмигаль.

Як повідомлялося, міністр культури Олександр Ткаченко пропонує запланувати двотижневий жорсткий карантин під час новорічних і різдвяних свят, а також відмовитись від масових заходів. Водночас уряд має допомогти всім, хто фінансово потерпає в умовах безробіття. 

Говорять про посилення обмежень на свята і в Офісі президента. Радник керівника ОП Тимофій Милованов каже, що різдвяні свята — гарна нагода посилити карантинні обмеження в Україні. 

Лідер "Слуги народу" Давид Арахамія заявив, що Кабінет міністрів розглядає можливість введення "інтелектуального локдауну". Він буде враховувати ситуацію із захворюваністю на коронавірус у кожному регіоні. 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація